حجم گسترده ای از پسماند و نخاله ساختمانی در گود آبعلی تخلیه می گردد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: حجم بسیار زیاد نخاله های ساختمانی و پسماندهای عمرانی تهران در گود آبعلی تخلیه می گردد، باید الزامات محیط زیستی به طور کامل و دقیق رعایت گردد.

حجم گسترده ای از پسماند و نخاله ساختمانی در گود آبعلی تخلیه می گردد

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با مشاور ساخت در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، فاطمه برنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران در جریان بازدید از گود نخاله های ساختمانی آبعلی ضمن تاکید بر رعایت الزامات محیط زیستی توسط واحدهای بازیافت نخاله و فراوری شن و ماسه، بر تفکیک اصولی و جداسازی صحیح پسماندهای ساختمانی اشاره داشت و اظهار کرد: از آنجایی روزانه حجم بسیار زیادی نخاله های ساختمانی و پسماندهای عمرانی به منظور بازیافت به محل گود آبعلی انتقال داده و تخلیه می گردد، بنابر این جداسازی و تفکیک اصولی آنها برای استفاده مجدد در چرخه مصرف مهم و لازم است.

معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران اضافه نمود: به دلیل فراوری گرد و غبار بیش از حد ناشی از فعالیت واحدهای فراوری شن و ماسه و بازیافت نخاله های ساختمانی، باید ابزار و تجهیزات مناسب برای کنترل آلودگی هوا در این واحدها به کار گرفته گردد.

برنا همچنین در حاشیه این بازدید با اشاره به اقدامات اجرا شده این اداره در تیرماه امسال گفت: انجام 60 مورد گشت و پایش زیست محیطی و آنالیز 114 مورد خوداظهاری و 18 مورد نمونه برداری از خروجی سیستم تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی از جمله این اقدامات بود.

وی ادامه داد: همچنین ابلاغ 93 اخطاریه محیط زیستی به واحدهای آلاینده به دلیل عدم رعایت الزامات محیط زیستی، پلمب بخش آلاینده یک واحد به دلیل عدم توجه به اخطارهای زیست محیطی و آنالیز 37 مورد شکایت و تشکیل 6 پرونده حقوقی در مراجع قضایی از جمله دیگر اقدامات اجرا شده این اداره در تیرماه امسال بوده است.

برنا در خاتمه با بیان اینکه مأموران اجرایی این اداره در تیرماه امسال ضمن کشف و رهاسازی یک حلقه مار افعی، پیروز به شناسایی شکارچیان متخلف و جلوگیری از شکار غیرمجاز در مناطق البرز مرکزی و همچنین کشف 3 قبضه اسلحه شکاری شدند، اظهار داشت: پایش مناطق تحت مدیریت و همچنین بازدید مستمر از مراکز نگهداری حیات وحش و باغ وحش های تهران در دستور کار این اداره قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 491

به "حجم گسترده ای از پسماند و نخاله ساختمانی در گود آبعلی تخلیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجم گسترده ای از پسماند و نخاله ساختمانی در گود آبعلی تخلیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید