جشنواره تئاتر تهران جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد های جوان است

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مدیر اداره کل هنر های نمایشی گفت: جشنواره تئاتر تهران جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد های جوان در شهرستان های استان تهران است.

جشنواره تئاتر تهران جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد های جوان است

کاظم نظری مدیرکل هنر های نمایشی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر استان جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد های جوان در شهرستان های استان تهران است گفت: بسکمک از افرادی که در تهران تئاتر های حرفه ای اجرا می کنند ساکن همین شهرستان ها هستند که اگر در همانجا فعال باشند و امکانات حرفه ای داشته باشند ما توانسته ایم عدالت فرهنگی را برقرار کنیم.

او درباره ضرورت برگزاری جشنواره تئاتر استان تهران شرح داد: جشنواره تئاتر استان تهران رویداد هنری مختص به هنرمندان شهرستان های استان تهران است و ظرفیت هایی در شهرستان های استان تهران وجود دارد که شاید از تهران هم فراتر باشد بنابراین هرچه در شهرستان های استان تهران بهره برداری از امکانات و ظرفیت ها افزایش یابد، به توسعه تئاتر کمک می گردد.

مدیرکل هنر های نمایشی بیان نمود: طی یکسالی که مدیریت مرکز هنر های نمایشی را بر عهده گرفته ام از نزدیک فعالیت های انجمن هنر های نمایشی را رصد کرده ام و متوجه شدم که به واسطه حضور شفیعی در انجمن هنر های نمایشی استان تهران عملکرد این مجموعه بسیار خوب و قابل قبول بوده است.

او ادامه داد: اگرچه نقص ها و کاستی هایی نیز در انجمن هنر های نمایشی وجود دارد، اما باید به این نکته اشاره کرد که بخشی از ضعف ها به افراد مربوط نمی گردد بلکه به مباحث مالی و لوژستیکی برمی گردد که با مرور زمان اصلاح می گردد.

همچنین اگرچه انتظار ما از انجمن هنر های نمایشی استان تهران بیش از این حد است و می گوییم باز امکان هست که از ظرفیت های هنر های نمایشی (هم هنرمندان و فضا های اجرایی) شهرستان و شهر های تابعه استان تهران استفاده گردد، اما لازم است یکسری حمایت ها در راستای رشد تئاتر شهرستان های استان تهران انجام گردد.

نظری افزود: وقتی مسائل رزق و مالی و فرهنگی هنرمند رفع گردد دیگر نیازی به مهاجرت به تهران و مرکز شهر نخواهد بود. برای مثال شهریار شهر نسبتا بزرگی است و گروه های نمایشی زیادی دارد و کارگردان های تئاتری دارد که ساکن آنجا هستند، اما چرا بستر فعالیت نمایشی در آنجا نیست تا این افراد در همان شهر به تولیدات هنری و اجرای آثارشان بپردازند؟ تنها دلیل این است که تمرکز امکانات در تهران بوجود آمده و فرد مجبور به مهاجرت به تهران شده است و شهر خود را رها کرده است.

مدیرکل هنر های نمایشی درباره حمایت از هنرمندان شهرستان های استان اظهار کرد: تا الان به دلیل مسائل مالی و فشار های مالی کار خاصی نتوانسته ایم انجام دهیم و بسته حمایتی داشته باشیم، ولی در صدد هستیم همچون تهران که هنرمندانش در حال استفاده از بسته های حمایتی هستند بتوانیم برای شهرستان ها بالاخص شهر های استان تهران نیز این امکان را فراهم کنیم.

همچنین بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان تهران از 1 تا 6 آذرماه به دبیری امیرحسین شفیعی در پردیس تئاتر تهران برگزار می گردد.

خبرنگاران فرهنگی هنری سینما و تئاتر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 آبان 1401 بروزرسانی: 28 آبان 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1592

به "جشنواره تئاتر تهران جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد های جوان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره تئاتر تهران جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد های جوان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید