ثبت 304 هزار فقره اهدای خون در سال 98 در استان تهران

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه در تهران 6 میلیون نفر امکان اهدای خون دارند، گفت: در سال 98 تنها 304 هزار فقره اهدای خون به ثبت رسیده است.

ثبت 304 هزار فقره اهدای خون در سال 98 در استان تهران

به گزارش گروه اجتماعی مجله دانلود و سرگرمی، محمدرضا مهدی زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران امروز مهمان شورای اسلامی شهر تهران بوده و گزارشی از شرایط انتقال خون در شهر تهران را به اعضای شورای شهر ارائه کرد.

وی گفت: 25 خرداد روز جهانی اهدای خون است و حضور امروز بنده در شورای شهر فرصتی است تا از دستاورد های سازمان انتقال خون برای شما نمایندگان مردم تهران گزارشی ارائه کنم.

مهدی زاده گفت: سازمان انتقال خون در ایران پیشینه ای حدود 46 ساله دارد و ساماندهی موضوع انتقال خون در ایران از آن موقع صورت گرفته است.

مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: یکی از بروز ترین سازمان های انتقال خون در منطقه و جهان سازمان انتقال خون ایران است.

وی ادامه داد: بیش از 160 مرکز درمانی در پایتخت با سازمان انتقال خون در ارتباط بوده و برای زندگی بخشی به بیماران احتیاجمند به انتقال خون یاری می نمایند.

مهدی زاده توضیح داد: زنجیره انتقال خون 3 بخش دارد. بخش اول اهدا نمایندگان خون هستند که با یک رفتار اجتماعی مترقی اقدام به یک کار خداپسندانه می نمایند.

وی اضافه نمود: حلقه دوم سازمان انقتال خون است که با مجموعه آزمایشگاه ها و پرسنل خود کوشش می نماید در محیطی امن و تمی زو بهداشتی خون را از اهدا نمایندگان بگیرد.

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: حلقه سوم و نهایی بیمارانی هستند که به خون احتیاج داشته و کوشش می گردد تا در اسرع وقت خون مورد احتیاج به آن ها انتقال داده گردد.

مهدی زاده اعلام کرد: یکی از یاری هایی که مدیریت شهری می تواند به سازمان انتقال خون داشته باشد ایجاد فضای مناسب برای تبلیغات مرتبط با اهدای خون است.

وی ادامه داد: 304 هزار فقره اهدای خون در سال گذشته در تهران ثبت شد. در تهران 6 میلیون نفر واجد اهدای خون هستند، اما سهم بسیاری پایینی نسبت به انتقال خون مبادرت نموده اند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: در روز های شیوع کرونا شرایط در مراکز اهدای خون هم سخت بود، زیرا باید بهداشت محیط انتقال خون حفظ می شد و این موضوع بر سختی کار اضافه نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 542

به "ثبت 304 هزار فقره اهدای خون در سال 98 در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 304 هزار فقره اهدای خون در سال 98 در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید