بهشت را در پس این ستون های بزرگ ببینید

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، عکس ها به شما دروغ نمی گویند، بهشت درست پشت این دروازه واقع شده است.

بهشت را در پس این ستون های بزرگ ببینید

دروازه پورا لمپویانگ بالی، سازه ای که مردم مسلمان جزیره کوچک بالی در اندونزی، آن را دروازه بهشت بالی می نامند. همراه مجله گردشگری خبرنگاران به این سرزمین مسلمان نشین شگفتی ها سفر کنید.

عناوین مطلب

  • جزیره بالی
  • دروازه بهشت بالی کجاست؟
    • بعلاوه بخوانید:

جزیره بالی

احتمالا شما هم نام دروازه بهشت چین را شنیده اید. اما چین تنها کشوری نیست که مردمش معتقدند که دروازه بهشت در کشورشان واقع شده است. مردم اندونزی هم دروازه ای روبه آسمان دارند که معتقدند دروازه بهشت بالی است.

در بزرگ ترین مجمع الجزایر جهان جزیره کوچکی وجود دارد که پیونددهنده دو اقیانوس آرام و هند است. نام این جزیره کوچک در بزرگ ترین کشور مسلمان نشین جهان، جزیره بالی است. آب وهوای منحصربه فرد و فرهنگ غنی و جهانی متفاوت این جزیره، آن را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری اندونزی تبدیل نموده است.

دروازه بهشت بالی کجاست؟

تقریبا تمام گردشگران در هنگام سفر به جزیره بالی قطعا به تماشا یکی از معابد عجیب وغریب و زیبای این جزیره خواهند رفت. فرهنگ متفاوت و غنی این جزیره باعث شده حدود دو هزار معبد قدیمی و تاریخی در بالی وجود داشته باشد که هر کدام مربوط به دین و مذهب خاصی است.

گاهی در برخی از منطقه ها می توان چندین معبد را دید که بسیار به یکدیگر نزدیک هستند. دو معبد Tirta Empul و Pura Gunung Kawi هر دو در نزدیکی محله قدیمی Tampaksiring قرار دارند. برای تماشا برخی دیگر از معابد بهتر است زمان بندی دقیقی داشته باشید و برنامه مشخصی تدارک ببینید؛ چون اندکی دور از شهر هستند یا در میان جنگل ها و کوه ها مخفی شده اند. در این میان، یکی از زیباترین معابد بالی که بر فراز کوه لمپویانگ واقع شده و مجموعه ای از معابد به هم پیوسته است، معبد پیورا پناتاران آگونگ لمپویانگ است.

این معبد باشکوه، دیرزمانی است که در قلب کوه آتشفشانی لمپویانگ لانه نموده و چنان زیبا در طبیعت اطراف خود تلفیق شده که گویی از ازل در این مکان وجود داشته و با دستان هنرمند طبیعت آفریده شده است. این معبد جزء شش مکان مقدس بالی است و از قدیمی ترین و کهن ترین معابد هندوی این منطقه محسوب می گردد.

در میانه این معبد دروازه ای وجود دارد که شکوه و عظمتش هر بیننده ای را میخکوب می نماید. دروازه بهشت پورا لمپویانگ یا دروازه بهشت بالی چنان به نظر می رسد که گویی در ورای آن سرزمین افسانه ها و بهشت جادویی برین قرار گرفته است. طرز ساخت این دروازه طوری است که انگار بُعد دیگری از جهان هستی یا جهانیی دیگر را نمایش می دهد.

طراحی این دروازه با دو ستون بلند و عظیمش به گونه ای است که شما فکر می کنید در طرف دیگرش محلی برای عبور وجود ندارد و انگار به جهانی دیگری متصل است. تزیینات ستون های دروازه نیز به خودی خود مجذوب کننده و خاص هستند و منظره کوه آگونگ در سمت دیگرش شما را به پرواز فرا می خواند. این معبد و دروازه بهشت بالی در روستای سبز و خرم تریبوآنا واقع شده اند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب بنای این موزه شما را در تشخیص واقعیت از توهم گیج می نماید! را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1402 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1661

به "بهشت را در پس این ستون های بزرگ ببینید" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهشت را در پس این ستون های بزرگ ببینید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهشت را در پس این ستون های بزرگ ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید