بهبود وسایل مورد استفاده در معادن با اینترنت اشیا

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، شرکت های فعال در حوزه استخراج از معادن پیروز به استفاده از ربات در استخراج های خود شدند.

بهبود وسایل مورد استفاده در معادن با اینترنت اشیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران،صنعت معدن روز به روز در حال گسترش و توسعه است و شرکت های فعال در این زمنیه دائما در حال ساخت دستگاه هایی هستند که از طریق آن ها بتوانند مراحل استخراج از معادن را راحت تر انجام دهند. بر اساس اطلاعات منتشر شده میزان استخراج از معادن در دهه گذشته حدود 28 درصد کاهش یافته است و این موضوع باعث شده تا شرکت هایی که در حال استخراج از معادن هستند به سمت استفاده از اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی سوق یابند تا از این طریق بتوانند به سود حداکثری در بخش استخراج از معادن دست پیدا نمایند.

در حال حاضر بسیاری از شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل و استخراج از منابع، از کامیون ها برای انتقال موارد استخراج شده از معادن استفاده می نمایند، اما مسئله ای که در این زمان به وجود می آید از دسترس خارج شدن یک کامیون از چرخه استفاده در صورت نبود راننده آن است و همین موضوع سبب شده تا شرکت ها به فکر استفاده از کامیون های بدون راننده برای استخراج از معادن بیفتند که به این ترتیب می توان در هر ساعتی از شبانه روز عملیات استخراج را از معادن انجام داد.

بهبود وسایل مورد استفاده در معادن با اینترنت اشیا

شرکت Fortescue Metals در این روش از دوربین هایی استفاده نموده است که نشان می دهد ربات های حمل نماینده موارد استخراج شده از معادن در چه شرایطی واقع شده است و حتی ظرفیت موجود در هر کامیون را به مسئولان نمایش خواهد داد. از دیگر اقدامات این شرکت قرار دادن دستگاه های ردیاب در کلاه ایمنی کارگران معدن است که از طریق آن ها شرایط افراد در معدن را در اختیار کارفرما قرار خواهد داد.

از دیگر موارد مربوط به هوش مصنوعی استفاده شده در معادن باید به استفاده از سیستم های تهویه بسیار قدرتمند در معادن اشاره نمود که باعث شده است شرایط تنفس بسیاری از کارگران معادن بهبود پیدا کند. علاوه بر این در حال حاضر دستگاه های اختصاصی معادن فراوری شده است که توانایی اعلام شرایط خرابی قطعات مورد استفاده در معادن را دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 827

به "بهبود وسایل مورد استفاده در معادن با اینترنت اشیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود وسایل مورد استفاده در معادن با اینترنت اشیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید