بذرپاش: اعضای اکوسای می توانند پایه گذار مهمترین پیمان های بین المللی شوند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اعلام آمادگی این دیوان برای تشکیل کارگروهی با موضوع حسابرسی فناوری اطلاعات همسو با سیاست های اینتوسای، گفت: اعضای اکوسای می توانند پایه گذار مهمترین پیمان های بین المللی شوند.

بذرپاش: اعضای اکوسای می توانند پایه گذار مهمترین پیمان های بین المللی شوند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مراسم افتتاحیه نشست بین المللی حسابرسی فناوری اطلاعات ویژه اعضای سازمان اکوسای به میزبانی کشورمان و با حضور کلیه اعضای این سازمان و ناظران و بعضی کشور های دیگر در بستر مجازی، با سخنرانی مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در این مراسم، با ابراز خرسندی از میزبانی تهران به عنوان اولین دوره مندرج در برنامه آموزشی اکوسای در سال نو میلادی در موضوع حسابرسی فناوری اطلاعات ویژه اعضای سازمان اکوسای، از حضور بی سابقه تمامی اعضای دائم و ناظر سازمان اکوسای و بعلاوه شرکت کنندگانی از سازمان آسوسای در این رویداد بین المللی تقدیر به عمل آورد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: تقویت نشست های تخصصی در راستای تحکیم پیمان های موضوعی و منطقه ای می تواند کشور ها را در مدیریت بحران های داخلی تقویت و باعث تاب آوری بیشتر در مقابل فشار های بین المللی گردد تا جهان را از یکجانبه گرایی بعضی کشور نجات دهند.

وی با بیان اینکه اعضای اکوسای ملت هایی متمدن با پیشینه تاریخی درخشان هستند، در کنار هم بودن این کشور ها در موضوعات و سازمان های مختلف را پایه گذار یکی از مهمترین پیمان های بین المللی در آینده ای نه چندان دور دانست و خواهان کوشش بیشتر آن ها جهت حضور موثرتر در سازمان های آسوسای و اینتوسای شد.

بذرپاش در خاتمه با اعلام آمادگی دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل کارگروهی با موضوع حسابرسی فناوری اطلاعات همسو با سیاست های اینتوسای، گفت: ایران تاکید زیادی بر تقویت نقش فناوری اطلاعات در حسابرسی ها دارد و انتخاب شعار دیوان فناورانه مردم پایه مبیّن این اهمیت است. بعلاوه دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را جهت ارتقای روابط دوجانبه با اعضای اکوسای اعلام می نماید و از احیا و به روزرسانی تفاهم نامه های دوجانبه با اعضا، استقبال می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1443

به "بذرپاش: اعضای اکوسای می توانند پایه گذار مهمترین پیمان های بین المللی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بذرپاش: اعضای اکوسای می توانند پایه گذار مهمترین پیمان های بین المللی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید