استرداد 499 هزار یورو ارز دولتی در گیلان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران/گیلان مدیرکل تعزیرات گیلان، با اشاره به محکومیت یک شرکت بازرگانی که مبلغ بیش از 499 هزار یورو ارز دولتی را به منظور واردات کالا به کشور دریافت نموده بود، گفت: شعبه رسیدگی کننده حکم استرداد 499 هزار و 500 یورو به بیت المال را صادر کرد.

استرداد 499 هزار یورو ارز دولتی در گیلان

منصور انصاری در گفت وگو با خبرنگاران، از محکومیت ارزی یک شرکت در گیلان اطلاع داد و اظهار کرد: یک شرکت بازرگانی که مبلغ بیش از 499 هزار یورو ارز دولتی را به منظور واردات کالا به کشور دریافت نموده بود، به علت عدم ایفای تعهدات ارزی محکوم شد.

وی ادامه داد: یکی از بانک های استان که تامین کننده ارز این شرکت بود، طی شکایتی اعلام نموده که شرکت مذکور علیرغم دریافت ارز دولتی به تعهد خود در این خصوص عمل ننموده و طبق گزارش گمرک هیچ کالایی را وارد کشور ننموده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان، با اشاره به رسیدگی به پرونده این شرکت در شعبه ویژه تعزیرات حکومتی استان، توضیح داد: این فرد به تعزیرات احضار و تحقیقاتی پیرامون پرونده انجام شد که نهایتا تخلف متهم در عدم ایفای تعهدات ارزی محرز اعلام شد.

انصاری افزود: نهایتا شعبه رسیدگی کننده حکم تعلیق هشت ماهه کارت بازرگانی مدیرعامل و استرداد 499 هزار و 500 یورو به بیت المال را صادر کرد.

وی همچنین از جریمه دو میلیارد و 500 میلیون ریالی یک شرکت فروش تجهیزات پزشکی در رشت اطلاع داد و گفت: با شکایت احدی از اشخاص حقوقی مبنی بر گرانفروشی و عرضه کالای تقلبی توسط یک شرکت تجهیزات پزشکی، موضوع به جهت کارشناسی به سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی استان ارجاع شد.

مدیرکل تعزیرات گیلان توضیح داد: پس از وصول گزارش تخلف و تشکیل پرونده، متهم به پرداخت جریمه دو میلیارد و 500 میلیون ریالی در حق دولت و مبلغ 500 میلیون ریال در حق شاکی محکوم شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 513

به "استرداد 499 هزار یورو ارز دولتی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرداد 499 هزار یورو ارز دولتی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید