گوگل به اشتباه خود اعتراف کرد ، میکروفون های مخفی نست می توانند جاسوسی نمایند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، گوگل اعلام نموده که میکروفون های مخفی موجود در سیستم های امنیتینست که تحت نظارت این شرکت فراوری شده و به فروش می رسند یک نقض امنیتی دارند که باعث می گردد صداها را بدون اجازه کاربران ضبط یا منتشر کند.

گوگل به اشتباه خود اعتراف کرد ، میکروفون های مخفی نست می توانند جاسوسی نمایند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، از مدتی پیش میکروفون ها، دستیارهای صوتی و انواع بلندگوهای هوشمندی که به وسیله شرکت های مختلف فراوری می گردد زیر ذره بین قرار گرفته اند. این حساسیت ها به این دلیل است که بعضی کارشناسان معتقدند این سیستم ها و دستیارهای صوتی جاسوس هایی بالقوه هستند.

اکنون گوگل در بیانیه ای که ابتدا به وسیله بیزینس اینسایدر منتشر شده است، اعلام نموده که میکروفون های مخفی موجود در نست عملا یک اشتباه آشکار هستند؛ اشتباهی که باعث شده بسیاری از کاربران نادانسته تحت خطر نقض حریم خصوصی قرار بگیرند. در بخشی از این بیانیه می خوانیم:

میکروفون موجود در دستگاه های ما هرگز به عنوان یک راز در نظر گرفته نشده است و باید در مشخصات فنی(کاتالوگ دستگاه) ذکر می شد که دستگاه نست دقیقا تا چه حد آزادی عمل ضبط صداها را دارد. این یک اشتباه آشکار از سوی ما بود. اما در صورتی که گزینه مرتبط با عمومی شدن صدا به وسیله کاربر فعال نگردد، کاربر در معرض خطر قرار نمی گیرد و این مشکل تنها زمانی فعال می گردد که کاربران روی گزینه مرتبط کلیک نمایند.

نگرانی در خصوص عدم امنیت دستگاه های نست از سال 2017 شروع شده است اما این نخستین بار است که گوگل صراحتا این مشکل را تایید و به اشتباه خود اعتراف می نماید.

کیت انریت، مدیر ارشد امنیت اطلاعات گوگل در سپتامبر گذشته، به کمیته بازرگانی سنا گفت که این شرکت اشتباهاتی را در حوزه مسائل مربوط به حریم خصوصی مرتکب شده است و به نظر می رسد ماجرای نست یکی از همین اشتباهات است.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1602

به "گوگل به اشتباه خود اعتراف کرد ، میکروفون های مخفی نست می توانند جاسوسی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل به اشتباه خود اعتراف کرد ، میکروفون های مخفی نست می توانند جاسوسی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید