پرونده ترامپ زیر ذره&zwnjبین دادستان منهتن

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، سای وانسی، دادستان منطقه ای منهتن در چارچوب تحقیقات جاری درباره دونالد ترامپ، حساب های بانکی شرکای رئیس جمهور ایالات متحده از دهه 1990 را بررسی می کند.

پرونده ترامپ زیر ذره&zwnjبین دادستان منهتن

به نوشته نیویورک تایمز، وانسی و تیم وی از چندین کارمند دویچه بانک سوال کردند. دویچه بانک در اواخر دهه 1990 و هنگامی که کسی به ترامپ وام نمی داد، به او وام داد. هرچند هنوز مشخص نیست که آیا دفتر وانسی اتهاماتی را علیه ترامپ وارد خواهد کرد یا نه اما به نظر می رسد که همزمان با نزدیک شدن زمان پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ، تحقیقات درباره او در حال گسترش است نه بسته شدن.

نیویورک تایمز نوشت: به گفته افراد مطلع که به دلیل حساسیت ماهیت تحقیقات نخواستند نامشان فاش شود، دفتر وانسی تلاش های خود و صدور احضاریه های جدید و سوال پرسیدن از شاهدان را افزایش داده است؛ از جمله پرسش از برخی از افراد در برابر هیئت منصفه. به نظر می رسد که هیئت منصفه به عنوان یک نهاد تحقیقاتی عمل می کند و به دادستان ها اجازه می دهد تا به جای رسیدگی به اتهامات، اسناد را احراز هویت کرده و پیگیری های دیگری را انجام دهد.

در ماه های اخیر، دفتر وانسی احضاریه هایی را ارسال و از شاهدهای بیشتری سوال کرده است؛ از جمله برخی از شاهدان در مقابل هیئت منصفه مورد سئوال قرار گرفته اند. این دفتر هنوز به دنبال دریافت پفراینده های شخصی و خصوصی مالیاتی ترامپ است، موضوعی که در نهایت دیوان عالی درباره آن تصمیم خواهد گرفت.

نیویورک تایمز گزارش داده است که به نظر نمی رسد هیئت منصفه که به دنبال طرح اتهامات باشد اما در عوض دفتر وانسی از آن برای دسترسی به اسناد و پیگیری های جداگانه استفاده می کند.

تحقیقات وانسی به ویژه برای ترامپ خطرناک است زیرا هر گونه اتهام ناشی از آن، اتهام فدرال نخواهد بود و بنابراین با عفو از بین نمی فرایند. ترامپ همواره گفته است که قدرت عفو خود را ندارد اما در این مورد، داشتن چنین اختیاری تفاوتی ایجاد نمی کرد.

رئیس جمهور، تحقیقات را به عنوان شکار جادوگر رد و تاکید کرده که هیچ خطایی مرتکب نشده است.

تحقیقات وانسی تنها تحقیقات شناخته شده درباره ترامپ است و بر جرائم مالی تمرکز دارد که رئیس جمهور ممکن است در گذشته و به عنوان یک صاحب کسب وکار مرتکب شده باشد. وی همچنین درباره جرائم مالی احتمالی تحقیق می کند که ممکن است او و خانواده اش در بنیاد ترامپ مرتکب شده باشند. درباره تمرکز تحقیقات، اطلاعات چندانی در دست نیست زیرا این تحقیقات عمدتا در مقابل هیئت منصفه انجام می شود که محرمانه است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 792

به "پرونده ترامپ زیر ذره&zwnjبین دادستان منهتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده ترامپ زیر ذره&zwnjبین دادستان منهتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید