هوش مصنوعی وجود 50 سیاره را تأیید کرد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، اخترشناسان برای نخستین بار با استفاده از یک فرآیند مبتنی بر یادگیری ماشین وجود 50 سیاره خارج از منظومه شمسی را تایید کردند.

هوش مصنوعی وجود 50 سیاره را تأیید کرد

به گزارش خبرنگاران از فارس، اخترشناسان برای نخستین بار از یک فرآیند مبتنی بر یادگیری ماشین استفاده کردند تا نمونه ای از سیارات را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

این فرآیند قرار است مشخص کند که کدام یک از سیارات واقعی هستند و کدام یک مثبت کاذب هستند و سپس احتمال واقعی بودن یک سیاره را محاسبه کنند.

دانشمندان دانشگاه وارویگ و انستیتو آلن ترنینگ با یادگیری ماشین که شکلی از هوش مصنوعی است، وجود 50 سیاره خارج از منظومه شمسی را تایید کردند.

سیارات تأیید شده شامل سیارات گازی شکل به اندازه نپتون تا سیاراتی کوچکتر به اندازه زمین می شوند. این الگوریتم مبتنی بر یادگیری ماشینی می تواند سیارات واقعی را از جعلی ها جدا کند و در نمونه های بزرگ هزاران سیاره ای که توسط تلسکوپ کپلر و تس ناسا کشف شده اند را تأیید یا رد کند.

دیوید آرمسترانگ، محقق این پژوهش از دانشکده فیزیک دانشگاه واریک گفت: الگوریتمی که ما ایجاد کرده ایم به ما امکان داد تا 50 سیاره فراخورشیدی را شناسایی کنیم؛ ضمن اینکه تا به حال هیچ کس از تکنیک هوش مصنوعی برای تایید وجود سیارات استفاده نکرده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 610

به "هوش مصنوعی وجود 50 سیاره را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی وجود 50 سیاره را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید