هراقدامی به توسعه فقر بیانجامد، مذموم خواهد بود

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، شهردار تهران با بیان اینکه یکی از عارضه های کلانشهرها و شهرهای بزرگ این است که مسائل شان به اندازه جمعیت و وسعت شان بزرگ می گردد، گفت: باید کوشش کنیم مسائل بیش از این نگردد، هر اقدامی به توسعه فقر بیانجامد مذموم خواهد بود.

هراقدامی به توسعه فقر بیانجامد، مذموم خواهد بود

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، پیروز حناچی در آیین افتتاح رسمی شیرخوارگاه شبیر با بیان اینکه کار خیر بخشی از فرهنگ و باورهای ماست، گفت: طبیعتا یکی از عارضه های کلانشهرها و شهرهای بزرگ این است که مسائل شان به اندازه جمعیت و وسعت شان بزرگ می گردد و باید برای آن چاره اندیشی کرد. از این حیث آلودگی هوا، ترافیک، حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی اجتناب ناپذیر و گریزناپذیر است.

وی اضافه کرد: باید کوشش کنیم مسائل بیش از این نگردد، هراقدامی به توسعه فقر بیانجامد، مذموم خواهد بود. برای حل این معضل راهی جز این نیست که همه کوشش کنیم تا قدری این آسیب ها را التیام بخشیم.

شهردار تهران ادامه داد: باید از خیرین که بخشی از سرمایه و وقت خود را صرف امور خیر می نمایند، قدردانی کنیم. وظیفه اصلی همه ما این است که بچه ها بی سرپرست و بدسرپرست توانمند شده و در خانواده ها رشد نمایند. یکی از وظایف دائمی همه همکارانم در مناطق، یاری به مراکز نگهداری از بچه ها است.

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه در هر جامعه ای به دلیل عدم برخورداری از فرصت های برابر، افرادی نیازمند هستند که به یاری آنها بشتابیم، گفت: معلولیت، بی سرپرست شدن، گرفتاری اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی از این جمله اند. باید برای برگشت افراد آسیب دیده به جامعه تمهیداتی داشته باشیم.

وی با اشاره به تاسیس سازمان بهزیستی توسط شهید فیاض بخش و فعالیت های این سازمان در راستای بهبود شرایط جامعه هدف، گفت: بهزیستی پیشگیری از شیوع و بروز آسیب های اجتماعی و معلولیت ها را در روینمودهای نوین خود دنبال می نماید. دومین رویکرد، جامعیت بخشی به خدمات توانمندسازانه است. توانمندسازی مبتنی بر جامعه روستایی تمام شده و توانمندسازی مبتنی بر جامعه شهری آغاز شده است.

استاندار تهران ادامه داد: رویکرد سوم نیز فراهم کردن بستر برای مشارکت های مردمی و ورود سازمان های مردم نهاد و نیکوکار است که برای دل و نیت شان به کار خیر ورود نموده اند و افتخار بهزیستی این است که به آنها تکیه نموده است. این سرمایه های ارزشمند مردمی شرایطی را برای کیفیت بخشی خدمات فراهم نموده اند که ما امروز شاهد آن هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 34

به "هراقدامی به توسعه فقر بیانجامد، مذموم خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هراقدامی به توسعه فقر بیانجامد، مذموم خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید