عالِم اهل سنت: فرانسه از محبوبیت اسلام نگران است، توهین به پیامبر (ص) مانع گسترش اسلام نمی گردد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مشاور عالی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با بیان اینکه عملی کردن فرهنگ اسلام در کشور هایی که بویی از اسلام نبرده اند، تجلی پیدا نموده است، گفت: کشور های اروپایی همچون فرانسه از محبوبیت و گسترش اسلام نگران هستند.

عالِم اهل سنت: فرانسه از محبوبیت اسلام نگران است، توهین به پیامبر (ص) مانع گسترش اسلام نمی گردد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مولوی اسحاق مدنی، مشاور عالی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با بیان اینکه ما به عنوان یک مسلمان، اسلام را دوست داریم، اما برای حفاظت از آن کاری نمی کنیم، گفت: متأسفانه ما نه تنها از اسلام ناب محمدی محافظت نمی کنیم، بلکه با اعمال خود گاهی موجب می شویم که برداشت نادرستی از اسلام به نمایش گذاشته گردد. همانطور که بعضی از کشور های منطقه دست دوستی با دشمنان اسلام دراز نموده و مانع اتحاد جهانی اسلام می شوند.

توهین به مقدسات اسلام، مردم را به جست وجوی حقیقت وادار نموده است

وی با اشاره به تمایل مردم اروپا و غرب به اسلام اضافه نمود: اسلام به خودی خود جذابیتی دارد که در سال های اخیر با بیداری اسلامی، شاهد رونق گرایش به اسلام در کشور های مختلف هستیم؛ تا جایی که عملی کردن فرهنگ اسلام در کشور هایی که بویی از اسلام نبرده اند، تجلی پیدا نموده است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه در اروپا به ویژه فرانسه نیز مسیحی و غیرمسیحی کشش و تمایل زیادی به اسلام پیدا نموده اند و فرانسه از این محبوبیت نگران است، اظهار داشت: با توجه به گسترش روزافزون اسلام، از یک طرف مسؤولان فرانسه به فکر افتادند تا با هر شیوه ای از محبوبیت اسلام بکاهند. از طرفی هم می خواهند به مسلمانان بفهمانند که شما آزاد نیستید و ما می توانیم هر اقدام و جسارتی علیه مقدسات شما کنیم؛ غافل از اینکه با چنین روش هایی مردم بیشتر به اسلام روی می آورند و به جست وجوی حقیقت می فرایند.

رمز موفقیت در برابر هجمه های دشمن، اتحاد مسلمانان است

مولوی مدنی اتحاد مسلمانان را رمز موفقیت در برابر هجمه های دشمن عنوان نمود و گفت: مشکل اصلی جهانی اسلام در این برهه، نداشتن وحدت کلمه است. اگر وقتی فرانسه به ساحت پیامبر اعظم (ص) اهانت کرد، کشور های اسلامی که بیش از 40 کشور هستند، به پا خاسته و حداقل سفرای خود را فرامی خواندند و تا زمان عذرخواهی مکرون قطع رابطه می کردند، رئیس جمهور فرانسه مجبور به عذرخواهی می شد و دشمنان اسلام دیگر به خود اجازه چنین اهانت هایی نمی دادند.

وی با اشاره به راه چاره های معرفی اسلام به جهانیان و خنثی کردن توطئه های دشمنان اسلام، اظهار داشت: یکی از راه ها، تبلیغ درست اسلام به مردم جهان و معرفی سیره پیامبر اعظم (ص) است که در این عرصه اقداماتی نه چندان قابل توجه اجرا شده است. اما آنچه بیشتر اثرگذاری دارد، عمل به دستورات اسلام است. کشوری مثل اندونزی با 280 میلیون جمعیت به واسطه مشاهده رفتار گروهی مسلمان به اسلام گرایش پیدا کرد؛ بنابراین اگر به درستی سیره نبوی را پیاده کنیم، شاهد این هجمه ها نخواهیم بود، بلکه روز به روز تمایل به اسلام اضافه نموده می گردد.

مشاور عالی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با بیان اینکه فرانسه نگران توسعه اسلام است، گفت: حتی اکنون بسیاری از یهودی ها یا مسیحیان با وجود اینکه دین خود را حفظ کردند، اما بسیاری از دستورات اسلام را عملی می نمایند که این امر نشانگر نفوذ اسلام در جهان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 665

به "عالِم اهل سنت: فرانسه از محبوبیت اسلام نگران است، توهین به پیامبر (ص) مانع گسترش اسلام نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عالِم اهل سنت: فرانسه از محبوبیت اسلام نگران است، توهین به پیامبر (ص) مانع گسترش اسلام نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید