طرح های گردشگری روستایی در استان بوشهر توسعه می یابد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مصطفی سالاری ظهر یکشنبه در نشست با معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه اشتغال است که باید باید نیروی انسانی متناسب با این ظرفیت ها تربیت گردد.

طرح های گردشگری روستایی در استان بوشهر توسعه می یابد

با قیمت روز تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

وی یکی از ظرفیت های مهم استان را پارس جنوبی مطرح نمود و ادامه داد: صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در استان بوشهر در حال توسعه است و باید کوشش گردد که نیروهای بومی برای اشتغال در این صنایع تامین گردد.

استاندار بوشهر با تاکید بر ارائه آموزش های تقاضامحور در دانشگاه ها، افزود: باید افرادی در دانشگاه ها فارغ التحصیل شوند که بتوانند نیازهای بازار کار را تامین نمایند.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد پیوند قوی بین صنعت و دانشگاه در استان بوشهر، بیان نمود: صنایع و کشاورزی دو ظرفیت خوب برای اشتغال در استان بوشهر هستند که باید زمینه مهارت افزایی در این دو بخش بیشتر گردد.

سالاری اعلام نمود: به زودی مشاور طرح توسعه منظومه های روستایی در استان بوشهر معین می گردد که طرح های مهمی در سطح روستا و در حوزه های اجتماعی و فرهنگی و آموزشی و ورزشی اجرا می گردد.

وی رونق اجتماعی، عمران روستایی و کسب و کار را به عنوان مهم ترین اهداف اجرای طرح توسعه منظومه های روستایی مطرح نمود و گفت: توسعه صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی در روستاهای استان بوشهر دنبال می گردد.

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت های استان بوشهر در سواحل، صنایع دریایی، دستی، فرآوری محصولات کشاورزی و دیگر بخش ها، گفت: توجه به اشتغال در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی سبب غفلت در دیگر بخش ها شده است.

وی همچنین به اجرای طرح های گردشگری روستایی در استان بوشهر اشاره نمود و ادامه داد: مشارکت آموزش فنی و حرفه ای در راستای تقویت مهارت آموزان در استان بوشهر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 201

به "طرح های گردشگری روستایی در استان بوشهر توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های گردشگری روستایی در استان بوشهر توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید