شبکه نمایش نوروز چه فیلم هایی پخش می نماید؟ خبرنگاران

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مدیر تأمین برنامه شبکه نمایش سیما ضمن معرفی فیلم های سینمایی این شبکه در نوروز 1400، درباره نحوه انتخاب و نوع ژانر فیلم ها توضیحاتی را بیان کرد.

شبکه نمایش نوروز چه فیلم هایی پخش می نماید؟ خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، امیرعباس اشرف با بیان اینکه شبکه نمایش سیما در نوروز شش باکس اصلی سینمایی خواهد داشت، درباره جزئیات پخش این فیلم ها شرح داد: ساعت 11 صبح به پخش فیلم هایی با موضوع خانوادگی اختصاص دارد و جامعه مخاطب آن، به دلیل شرایط کرونا و حضور مردم در خانه هایشان خانواده های ایرانی هستند؛ بر این اساس فیلم هایی با مختصات خانواده در کنداکتور جانمایی شده اند.

او با بیان اینکه باکس ساعت 13 به پخش فیلم های منتخب از سینمای ایران اختصاص دارد، اضافه نمود: فیلم های منتخب این باکس در ایام نوروز آثاری هستند که کمتر از سیما پخش شده اند. فیلم های ایرانی انتخاب شده در این باکس، در بازه زمانی سال های 61 تا 97 فراوری شده اند و بعضی از فیلم های منتخب مثل دونده، خانه دوست کجاست، روسری آبی، حاجی واشنگتن، عقابها و ... به روی آنتن می فرایند.

اشرف شرح داد: فیلم های منتخب سینمای ایران با کیفیت بالای تصویری به لحاظ انجام اصلاح رنگ و نور هستند و با توجه به اینکه پخش شبکه نمایش به صورت اچ دی انجام می شود، کیفیت پخش فیلم هایی که انتخاب شده اند بالاتر خواهد بود.

او ادامه داد: لحظه تحویل سال و پس از پخش آیتمی فراوری شده در تامین برنامه شبکه نمایش که آیتمی موسیقایی و کلامی است، برحسب انتخاب مردم در پخش اثر کمدی ایرانی، فیلم مهمان مامان از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

این مدیر تلویزیون همچنین گفت: باکس ساعت 19 شبکه نمایش به پخش فیلم های کمدی سینمای ایران و دنیا اختصاص دارد. همچنین باکس ساعت 21 نیز به فیلم های جذاب و شاخص سینمای دنیا، باکس ساعت 23 فیلم های جدید و پخش اولی شبکه نمایش و باکس ساعت یک بامداد نیز به پخش فیلم های منتخب شبکه های اصلی اختصاص خواهد داشت که این مجموعه فیلم ها از روز 30 اسفند ماه به روی آنتن می فرایند.

مدیر تامین برنامه شبکه نمایش در ادامه درباره انتخاب نوع فیلم ها شرح داد: در چینش جدول پخش و انتخاب فیلم ها در نوروز، کوشش کردیم صرفا فیلم ها از سینمای هالیوود انتخاب نشوند و بیشتر به انتخاب بین المللی فیلم ها توجه شود که طیف گسترده ای از فیلم های آسیای شرقی، اروپا و آمریکای جنوبی را دربر می گیرد.

فیلم های باکس ساعت 13 شبکه نمایش که از دو روز پایانی سال 99 و به ترتیب از 28 اسفند ماه تا 13 فروردین 1400 به روی آنتن می فرایند، عبارتند از: سرب مسعود کیمیایی، همسر مهدی فخیم زاده، میهمان مامان، کلاه قرمزی و پسرخاله، سرخ پوست، حاجی واشنگتن، دونده، روسری آبی، خانه دوست کجاست، هامون، ناخدا خورشید، زندانی ها، مهر مادری، عقاب ها، ایستاده در غبار و غلامرضا تختی.

همچنین فیلم های باکس ساعت 19 شبکه نمایش که فیلم های کمدی سینمای ایران و دنیا هستند، از 28 اسفند ماه تا 13 فروردین 1400 عبارتند از: لونه زنبور، دو پلیس زبل، دروغگو- دروغگو، دختر شیرینی فروش، خوب، بد، جلف، خالکوبی(لویی دو فونس)، جاده صاف کن(نورمن ویزدوم)، لیلی با من است، عملیات نجات عروسک، آپارتمان شماره 13، جانی دوباره برمی شود، دیدی و ارثیه فامیلی(اثر خاطره انگیز با دوبله زنده یاد حسین عرفانی در 7 نقش)، تفنگ های عظیم، صدای بلند (لورل و هاردی) و اخراجی ها 1.

باکس ساعت 21 شبکه نمایش که به فیلم های جذاب و شاخص سینمای دنیا اختصاص دارد، عبارتند از: سفر به چین، جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها، پرفسور و مرد دیوانه، مردان سیاه پوش: بین المللی، جک غول کش، گلادیاتور، میان ستاره ای، راستا سبز، شاهدا، بامبلبی، شینوبی، هر چه پیش آید، ونوم و انجمن نجیب زادگان.

فیلم های باکس ساعت 23 شبکه نمایش که فیلم های جدید شبکه نمایش در نوروز محسوب می شوند، عبارتند از: عشق و هیولاها، خانه خراب کن، گنگستر، پلیس و ابلیس، گلوله گمشده، رهایش کن، سرقت قرن، خلبان، آوای وحش (با بازی هریسون فورد)، انگل (فیلم شاخص سینمای کره جنوبی و برنده 4 جایزه اسکار)، جزئیات کوچک (با بازی دنزل واشنگتن)، دزدان مقبره، بازگشت دینا و مأموریت مخفی.

فیلم های ساعت یک بامداد شبکه نمایش منتخبی از فیلم های شبکه های دیگر سیما خواهند بود که از این شبکه پخش خواهند شد که از میان آن می توان به فیلم های ایرانی معکوس و سوءتفاهم اشاره نمود.

فیلم های باکس 13 ساعت 6 بامداد روز بعد، باکس فیلم های کمدی در ساعت 3 بامداد و 8 صبح روز بعد، باکس 19 در ساعت 4:30 صبح و باکس ساعت 23 در ساعات 9:30 و 17 عصر روز بعد بازپخش می شوند و فیلم های باکس 11 صبح بازپخش ندارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 969

به "شبکه نمایش نوروز چه فیلم هایی پخش می نماید؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه نمایش نوروز چه فیلم هایی پخش می نماید؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید