سوسن مقصودلو: برای خودم عروسک می خرم

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، سوسن مقصودلو، گوینده و بازیگر می گوید: بازیگری را خیلی دوست دارد، ولی نویسندگی در زندگی اش در خیلی جا ها به داد تنهایی هایش رسیده است.

سوسن مقصودلو: برای خودم عروسک می خرم

سوسن مقصودلو مدرس، گوینده و بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون، کار بازیگری را از سال 1355 با بازی در نمایشِ داستانی نه تازه به کارگردانی داریوش فرهنگ شروع کرد. مقصودلو دانش آموختهٔ کارشناسی نمایش از دانشکده هنر های زیباست.

وی علاوه بر بازیگری در عرصه گویندگی نیز فعال و پیروز بوده است که از میان آثار مشهورش می توان به گویندگی در نوار قصه های شاپرک خانوم، ترب، ماه و پلنگ و شازده کوچولو اشاره نمود.

سوسن مقصودلو در گفت وگویی با برنامه شین جیم رادیو صبا ابتدا از ویژگی های هنرمندان هم نسل خود گفت و به راز ماندگاری آثار فراوری شده در این نسل اشاره نمود.

او گفت: در نسل ما هر کس در جایگاه خود با تخصص و تجربه قرار گرفته بود و همین باعث فراوری آثار ماندگاری شد که بسیاری از بینندگان و مخاطبین با آن خاطرات خوبی دارند. من خودم با مجموعه طنزآوران دنیا نمایش کاری از شبکه دو سیما وارد حوزه طنز شدم و به نظرم طنز نوعی دیگر به زندگی نگاه کردن است که بسیار خوب است.

مقصودلو در ادامه در پاسخ به اینکه کدام وجه کاری خود را بیشتر دوست دارد؟ اظهار کرد: بازیگری را خیلی دوست دارم، ولی نویسندگی در جا های مختلف زندگی مثل بیکاری و تنهایی به داد من رسیده است. به نظرم هرکس باید یک دل مشغولی برای روز های تنهایی داشته باشد که به آن پناه ببرد.

این هنرمند سپس درباره تفاوت نسل ها اینگونه گفت: نسل ما نسل آرمان گرایی بودند و نسل شما انسان های واقع بینی هستند، جسور و بااستعداد و این به خاطر حضور فضای مجازی در زندگی آنهاست. نسل ما در کنار بزرگانی پله پله رشد می کردند و این یک رشد واقعی بود و به یک جایگاه ارزشمند و بزرگ می رسیدند، ولی امروزه گاهی یک نفر تنها در یک موقعیت بزرگ بدون راهنما قرار می گیرد و، چون بدون پله بالا رفته ممکن است سقوط دردناکی داشته باشد.

وی در ادامه اعلام کرد: نسل ما شعاری داشت که وقتی یک چیز خراب می گردد آن را دور نیندازیم آن را تعمیر کنیم و این تنها مربوط به وسایل نبود و برای رابطه ها نیز صدق می کرد. نسل شما گاهی یک رابطه آسیب دیده را به راحتی از بین می برند و همدیگر را حذف می نمایند و این به نظرم به این علت است که صبر را نیاموخته اند، نسل ما گاهی برای اینکه خبری از مسافری دریافت کند، ماه ها صبوری می کرد، ولی نسل امروز می تواند به صورت مجازی همراه و همسفر مسافر خود باشد.

این برنامه در فصلی با عنوان درام های تلفنی با پخش نمایش صوتی به معرفی کتاب سوسن مقصودلو پرداخت.

این هنرمند در بخشی دیگر از گفت و گوی خود درباره دنیای مجازی و استفاده از آن اعلام کرد: دنیای مجازی محاسن و معایبی دارد که باید از آن به صورت متعادل استفاده کرد. در فضای مجازی وقتی شما به راحتی مخاطب خود را پیدا می کنید و هنر خود که گاهی نویسندگی، خوانندگی، اجراست را به راحتی به او ارائه می کنید، این بسیار خوب است، چون دسترسی ها راحت تر شده، ولی گاهی همین دنیای مجازی باعث می گردد از کنار مهمترین وقایع زندگی خود و دوستانمان بی توجه یا کم توجه عبور کنیم و این اتفاق جالبی نیست.

او بعلاوه ارتباط آدم ها در دنیای مجازی را به حبابی تشبیه کرد که هر لحظه در حال بزرگ شدن است و هر لحظه باید نگران ترکیدن آن باشیم.

سوسن مقصودلو در انتها گفت: گاهی برای دل خودم لواشک می خرم و با خرید عروسک، کودک درونم را بیدار می کنم.

برنامه شین جیم پنجشنبه ها ساعت 23 به تهیه نمایندگی نازنین حاج سیف اله و با اجرای شاهین جمشیدی از رادیو صبا پخش می گردد و تکرار این برنامه روز های آدینه ساعت 18 است.

منبع: فرادید
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1508

به "سوسن مقصودلو: برای خودم عروسک می خرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوسن مقصودلو: برای خودم عروسک می خرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید