سهم تهرانی ها از هوای مطلوب در بهمن امسال

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تهرانی ها طی بهمن ماه امسال در مجموع 21 روز هوای مطلوب تنفس کردند.

سهم تهرانی ها از هوای مطلوب در بهمن امسال

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، کیفیت هوای پایتخت طی بهمن ماه امسال دو روز پاک، 19 روز قابل قبول و 9 روز ناسالم برای گروه های حساس بود.

بررسی آمار کیفیت هوا طی 8 سال اخیر نشان می دهد که بهمن ماه سال گذشته کیفیت هوا شرایط مطلوب تری نسبت به امسال داشت چرا که طی دومین ماه زمستان سال گذشته تهرانی ها هفت روز هوای پاک، 13 روز هوای قابل قبول و 10 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس تنفس کرده بودند البته این آمار در نوع خود بی سابقه بود و می توان گفت که شرایط مطلوب جوی طی بهمن ماه سال گذشته تا حدود زیادی به بهبود کیفیت هوا در فصل سرد سال کمک کرد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بهمن ماه سال 96 نیز تهران یک روز هوای پاک، هفت روز هوای قابل قبول، 19 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و سه روز ناسالم برای همه افراد داشت و در بهمن ماه سال 95 نیز تهرانی ها یک روز هوای پاک، 21روز هوای قابل قبول، 8 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس داشتند.

هرچند که در دومین ماه زمستان 94 هوای پایتخت سه روز در شرایط پاک قرار داشت اما در مقابل آن نیز هوا در این بازه زمانی 11 روز ناسالم برای حساس ها بود. هوای تهران در بهمن 94، 16 روز قابل قبول بود.

طی بهمن 93 گروه های حساس در پایتخت نیمی از روزهای ماه را ناسالم تنفس کردند و نیمی دیگر از روزها در این بازه زمانی در شرایط قابل قبول قرار داشت.

در دومین ماه زمستان سال 92 نیز تهرانی ها تنها 14 روز هوای قابل قبول داشتند. بقیه روزهای سال در این بازه زمانی هوا در شرایط نامطلوب قرار داشت که از این بین سهم هوای ناسالم برای گروهای حساس 14 روز و سهم هوای ناسالم برای همه افراد دو روز بود.

بهمن ماه 91 نیز هوا در تهران 18 روز در شرایط مطلوب و 12 روز در شرایط نامطلوب قرار داشت. بر اساس اطلاعات موجود نیز هوای تهران در دومین ماه زمستان 90، 15 روز در شرایط قابل قبول و 15 روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 202

به "سهم تهرانی ها از هوای مطلوب در بهمن امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم تهرانی ها از هوای مطلوب در بهمن امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید