زمین مورد احتیاج برای ساخت مسکن اقدام ملی تامین شده است

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران/اردبیل معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان اردبیل:معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: زمین مورد احتیاج برای ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی مشترک در شهر اردبیل و پارس آباد تامین شده است.

زمین مورد احتیاج برای ساخت مسکن اقدام ملی تامین شده است

شهرام باباخانی در جلسه شورای مسکن و راه اردبیل اظهار کرد: سهمیه استان اردبیل در این طرح 4 هزار واحد تعریف شده که بخشی از این واحدها به وسیله تسهیلات بافت فرسوده و همچنین اعطای تسهیلات به وسیله صندوق مسکن یک به ثمر خواهد نشست.

وی از تامین زمین مورد احتیاج برای احداث واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی اطلاع داد و گفت: 530 واحد در سه نقطه اردبیل شامل شهرک اندیشه، محدوده وحدت و همچنین داخل شهر اردبیل احداث خواهد شد و در پارس آباد 500 واحد و سایر شهرهای زیر 100 هزار نفر 600 واحد احداث خواهد شد.

معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان اردبیل اعلام کرد: وزارت راه و شهرسازی با هدف تامین مسکن اقشار خاص این طرح را اجرا می نماید تا افرادی که سرپناه ندارند از مزایای این مسکن بهره مند شوند.

باباخانی با بیان اینکه محرومان در زمره اجرای این طرح قرار نمی گیرند، اضافه نمود: دولت در آینده طرح حمایتی را برای تامین سرپناه احتیاجمندان اجرایی خواهد نمود و این طرح ویژه اقشار با درآمد مشخص است که کارکنان و فرهنگیان را شامل می گردد.

وی توضیح داد: در استان اردبیل از 26 آذرماه ثبت نام متقاضیان برای بهره مندی از مسکن در قالب طرح اقدام ملی شروع خواهد شد.

معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: متقاضیان واجد شرایط می توانند برای ثبت نام به سایت مراجعه نموده و اطلاعات خود را بارگذاری نمایند تا با تائید نهایی از مزایای مسکن اقدام ملی بهره مند شوند.

باباخانی ادامه داد: افرادی می توانند در سامانه ثبت نام نمایند که فاقد مسکن بوده و از اول فروردین سال 84 مسکن نداشته باشند.

وی اعلام کرد: افرادی که از اول انقلاب نسبت به دریافت تسهیلات مسکن، زمین و واحد مسکونی اقدام ننموده و فرم ج آنها سبز باشد در اولویت دریافت مسکن اقدام ملی خواهند بود.

معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: متاهلین و سرپرستان خانوار از امتیاز ویژه برخوردار هستند و باید متقاضیان پنج سال سکونت خود را در شهر انتخابی خود محرز نموده و برای آن دلایل و مستنداتی قید نمایند.

528 واحد مسکن مهر در مرحله تکمیل است

باباخانی در خصوص آخرین شرایط مسکن مهر اظهار کرد: واحدهای مسکن مهر در قالب واگذاری به تعاونی ها، تفاهمنامه سه جانبه و خودمالکین با بهره مندی از تسهیلات کم بهره اجرایی شد که سهم استان اردبیل 41 هزار واحد بوده است.

وی گفت: به غیر از دو پروژه که در اردبیل و پار س آباد در حال تکمیل است مابقی واحدهای مسکونی مهر تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی،معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان اردبیل توضیح داد: 528 واحد مسکن مهر میراشرف در مرحله تکمیل است و در صورتی که ذینفعان مبالغ مورد نظر را پرداخت نمایند، پیمانکار به تعهدات خود عمل نموده و این مجموعه را واگذار خواهد نمود.

باباخانی در انتها گفت: امیدواریم با این واگذاری ها تا انتها سال جاری پرونده مسکن مهر بسته گردد و عملیات قسط بندی واحدهای باقیمانده نیز به وسیله بانک مسکن به انجام برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 12

به "زمین مورد احتیاج برای ساخت مسکن اقدام ملی تامین شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین مورد احتیاج برای ساخت مسکن اقدام ملی تامین شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید