رشد 766 درصدی پوشش تحصیلی دانش آموزان طیف اوتیسم در خراسان شمالی

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تهران (پانا) - پوشش تحصیلی دانش آموزان طیف اوتیسم در خراسان شمالی 766 درصد رشد داشته است.

رشد 766 درصدی پوشش تحصیلی دانش آموزان طیف اوتیسم در خراسان شمالی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، آمار دانش آموزان طیف اوتیسم در خراسان شمالی نسبت به سال های گذشته با تشخیص های دقیق متخصصان در حوزه تشخیص و ارزیابی آموزش وپرورش استثنایی خراسان شمالی افزایش یافته است.

ازجمله دلایل افزایش آمار این طیف از دانش آموزان دقیق تر شدن تشخیص ها توسط متخصصان این حوزه، عوامل ژنتیکی و محیطی، سبک زندگی، مسائل روحی و روانی و مسائل اپی ژنتیک است. با شناسایی و پیگیری های صورت گرفته آمار دانش آموزان اوتیسم از سال 96 تا به امروز از 6 نفر به 52 نفر در استان خراسان شمالی رسیده است.

پوشش 766 درصدی دانش آموزان طیف اوتیسم

در همین مدت پوشش دانش آموزان طیف اوتیسم به 766 درصد نسبت به 3 سال گذشته در استان خراسان شمالی رسیده است که با فرایند شناسایی که کارشناسان این حوزه در پیش گرفته اند، آمار دانش آموزان اوتیسم در استان بیشتر هم می گردد.

یکی از فعالیت های خوب برای دانش آموزان اوتیسم، مناسب سازی و تفکیک مدرسه تخصصی اوتیسم در استان است که با راه اندازی آن از سال 98، با توجه به ویژگی های منحصربه فرد دانش آموزان طیف اوتیسم، جداسازی آن ها از دیگر دانش آموزان صورت گرفته و آموزش های لازم متناسب با شرایطی که دارند ارائه می گردد.

مدرسه ای برای 50 سال آینده

مدرسه جدید ویژه طیف اوتیسم در خراسان شمالی در شهر بجنورد در حال ساخت است. طراحی و ساخت این مدرسه به گونه ای است که تا 50 سال آینده جوابگوی دانش آموزان طیف اوتیسم خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 872

به "رشد 766 درصدی پوشش تحصیلی دانش آموزان طیف اوتیسم در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 766 درصدی پوشش تحصیلی دانش آموزان طیف اوتیسم در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید