رشد 150 درصدی تناژ بارگیری در راه آهن فارس

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مدیرکل راه آهن فارس از رشد 150 درصدی میزان تناژ محمولات بارگیری شده توسط راه آهن استان اطلاع داد.

رشد 150 درصدی تناژ بارگیری در راه آهن فارس

به گزارش ، مهرداد انصاری گفت: در سال 98 شاهد رشد مستمر بارگیری محمولات و هم چنین تعداد واگن های بارگیری شده در راه آهن فارس بودیم و تا خاتمه سال نیز این فرایند ادامه دار بود به گونه ای که نسبت به سال 97 در فرایند تناژ بارگیری محمولات رشد 150 درصدی و در زمینه تعداد واگن بارگیری شده رشد 2 و نیم برابری داشتیم.

او اضافه نمود: فراهم آوردن امکانات و زیرساخت های ریلی برای حمل محموله های تولیدی استان و انتقال مواد اولیه به منظور تولیداز جمله مهمترین برنامه های این اداره کل است که با برنامه ریزی صورت گرفته در امسال به رشد چند برابری در زمینه بارگیری خواهیم رسید.

انصاری توضیح داد: عمده بار های جابجا شده در راه آهن فارس شامل سنگ آهن، خاک نسوز، محمولات پتروشیمی، گندم، خودرو و ... است.

او درخصوص عملکرد حوزه مسافری راه آهن فارس، گفت: در زمینه جابجایی مسافر نیز در سال 98 قریب 512 هزار نفر مسافر در راستا های تهران و مشهد و ایستگاه های بین راهی از قطار های فارس استفاده کردند که نسبت به سال 97 رشد یک درصدی داشته است.

انصاری گفت: این آمار در حالی است که در اسفند ماه سال 98 قریب 80 درصد بلیت قطار های فارس به علت شیوع بیماری کرونا توسط مسافران استرداد شد و تعداد باقی مانده نیز در اوایل اسفند از قطار استفاده کردند و عملا عملکرد سال 97 این اداره کل در حوزه جابجایی مسافر در 11 ماهه سال 98 محقق شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 336

به "رشد 150 درصدی تناژ بارگیری در راه آهن فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 150 درصدی تناژ بارگیری در راه آهن فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید