دقیق ترین نقشه جغرافیایی دنیا را مشاهده کنید

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، فکرش را بکنید، نقشه ی دنیای که از کودکی تا به امروز استفاده می کردید، اشتباه است! همراه خبرنگاران باشید تا با دقیق ترین نقشه دنیا آشنا شوید.

دقیق ترین نقشه جغرافیایی دنیا را مشاهده کنید

برای سالیان سال، از دوران کودکی تا امروز، همه ما یک نقشه را به عنوان نقشه ی دنیا استفاده می کردیم. مرکاتور (Mercator) نام نقشه ای است که در قرن 16 به وسیله جغرافی دانی به همین نام ترسیم شد و تا به امروز نیز به عنوان برترین و محبوب ترین نقشه جغرافیا مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود این نقشه کم و بیش ایرادات کوچک و بزرگی دارد.

برای مثال منطقه های مانند گرینلند، قطب جنوب و آفریقا از جمله مواردی هستند که کم و کاستی برای نمایش موقعیت آن ها وجود دارد. این ایرادات جزئی به واسطه دو بعدی بودن نقشه است؛ چراکه نمی توان به صورت دقیق در طول و عرض این نقشه را تهیه کرد.

حال پس از گذشت 5 قرن، هاجیمه ناروکاوا (Hajime Narukawa) فارغ التحصیل دانشگاه توکیو، به مدت 6 سال برای تهیه نقشه ای دقیق تر فعالیت کرد تا بالاخره توانست به برترین حالت آن برسد. نقشه دنیا نمای ناروکاوا که آتاگرف (AuthaGraph) نام دارد، در سال 2010 به اتمام رسید و جایزه برتر طراحی ژاپن را در مسابقات طراحان این کشور از میان هزاران اختراع دیگر از آن خود کرد.

ناروکاوا توانست در صفحه ای دو بعدی محل قرارگیری منطقه ها و قاره ها را نسبت به یکدیگر به طور نسبی و بهتری رسم کند تا فواصل و موقعیت های دقیق تر و واقعی تری در آن رعایت گردد.

بر اساس توصیف طراحان برتر ژاپن، این نقشه موقعیت قاره ها، اقیانوس ها و قطب ها را به دقیق ترین شکل ممکن نشان داده است.

از طرفی این نقشه مسطح می تواند هم در کره و هم در چندضلعی های مختلف جای داده گردد.

در ادامه توضیحات تکمیلی، مانند در نظر گرفتن تغییرات جوی و مسیرهای هواپیماها، در ویدیویی فراهم آورده شده است.

ویدیوی دقیق ترین نقشه دنیا، آتاگرف
منبع: کجارو / m.curiosity.com
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1402

به "دقیق ترین نقشه جغرافیایی دنیا را مشاهده کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دقیق ترین نقشه جغرافیایی دنیا را مشاهده کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید