برپایی نمایشگاه های مطالعاتی کتاب در حرم مطهر رضوی

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی گفت: برای آشنایی با احادیث و سیره پیامبر اکرم (ص)، امام رضا و امام حسن مجتبی (ع)، تبیین و نشر معارف نبوی و رضوی و دسترسی آسان مخاطبان به کتاب ها، نمایشگاه های مطالعاتی کتاب در حرم مطهر رضوی بر پاشد.

برپایی نمایشگاه های مطالعاتی کتاب در حرم مطهر رضوی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، حسین سعیدی مدیرعامل به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) با بیان این که دهه پایانی ماه صفر برای مشهدی ها رنگ و بوی دیگری دارد، اظهار کرد: تا به امروز 48 نام کتاب با موضوع پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) از طریق انتشارات به نشر به چاپ رسیده که از این میان 23 کتاب برای مخاطب بزرگسال و 25 نام برای مخاطب کودک و نوجوان است.

وی با بیان این که آشنایی بچه ها با مضامین دینی باید با زبانی بچه هاه و قابل فهم باید انجام شود، گفت: مجموعه های خوبی برای مخاطب کودک و نوجوان از طریق انتشارات به نشر به چاپ رسیده که از جمله آن ها می توان به مجموعه پیامبر، مجموعه یاران پیامبر، زندگی پرافتخار و ... اشاره کرد.

*انتشار 83 نام با موضوع حضرت رضا (ع)

سعیدی با اشاره به این که 83 نام با موضوع حضرت رضا (ع) چاپ شده است، افزود: علاوه بر مجموعه ادعیه، زیارات، نمازها، صلوات، اذکار، حرز ها و نیایش های امام رضا (ع) که از طریق انتشارات به نشر به چاپ رسیده است، کتاب هایی هم در ارتباط با شخصیت و ویژگی های حضرت از طریق این انتشارات برای رده های سنی مختلف روانه بازار نشر شده است که از جمله رمان دوجلدی آبی ها، غریب قریب و دعبل و زلفا برای مخاطب بزرگسال و مجموعه های قصه های شیرین از زندگی معصومین (ع)، راز آن بوی شگفت، اعترافات غلامان، کبوتر ها و آهوها و ... برای مخاطب کودک و نوجوان به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به آثار منتشر شده با موضوع وقف هم نام کرد: از 12 کتاب منتشر شده؛ مجموعه فرهنگ وقف با 5 جلد برای مخاطب کودک و مجموعه پاسخ نامه وقف در 7 جلد و همچنین تک جلدی برای مخاطب بزرگسال روانه بازار نشر شده است.

*برپایی 3 نمایشگاه کتاب در حرم مطهر رضوی

وی، همچنین از برپایی نمایشگاه کتاب در حرم مطهر رضوی به مناسبت دهه پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: با توجه به این که در دهه آخر ماه صفر و ایام شهادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و نوگلان باغ محمدی می توان بهره برداری های معنوی و پژوهشی کرد به همین علت به همت به نشر، نمایشگاه های متنوع منابع مطالعاتی این سه خورشید تابان در حرم مطهر رضوی برپا شد.

مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی ادامه داد: در راستای آشنایی با زندگی، احادیث و سیره پیامبر اکرم (ص)، امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع)، تبیین و نشر معارف نبوی و رضوی و دسترسی آسان مخاطبان به کتاب ها، نمایشگاه های مطالعاتی کتاب در حرم مطهر رضوی بر پاشده است.

حسین سعیدی با اشاره به برپایی سه نمایشگاه کتاب در صحن های پیامبر اعظم و امام حسن مجتبی (ع) حرم مطهر رضوی اظهار کرد: در این نمایشگاه ها، 500 نام کتاب مربوط به سبک زندگی و سیره رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) از به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)، بنیاد پژوهش های اسلامی و سایر ناشران مذهبی جمع آوری شده و در معرض دید دوستداران اهل بیت (ع) قرار گرفته است.

وی گفت: این نمایشگاه از پنجم تا 17 شهریورماه و از ساعت 8 تا 21 در صحن های پیامبر اعظم و امام حسن مجتبی (ع) حرم مطهر رضوی پذیرای اهالی علم و معرفت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1257

به "برپایی نمایشگاه های مطالعاتی کتاب در حرم مطهر رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی نمایشگاه های مطالعاتی کتاب در حرم مطهر رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید