با گران قیمت ترین بالگردهای دنیا آشنا شوید

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، گران قیمت ترین بالگردهای دنیا

ما همواره بر اساس دایره نیازهایمان در زمینه استفاده از وسایل حمل و نقل هوایی، نگاهمان به سمت هواپیماهای مسافربری و باری است و به همین علت شاید کمتر به وسایل دیگری همانند بالگرد، هلیکوپتر، کوداکوپتر و بسیاری از وسایل پروازی دیگر اهمیت بدهیم و حتی درباره آن ها بدانیم. اما ما امروز در خبرنگاران می خواهیم تا درباره یکی از مورد استفاده ترین وسایل نقلیه هوایی که شاید در دسترس همه نباشد اما بسیار پر هوادار و پر کاربرد است برایتان صحبت کنیم؛ آن هم از نوع گران قیمت ترین هایش! با توجه به این که بالگردها در دنیای حمل و نقل امروزی از مهم ترین و البته همانطور که گفتیم، پر استفاده ترین وسایل حمل و نقل در سراسر دنیا به شمار می آید، در شرح و آنالیز گران قیمت ترین بالگردهای دنیا با ما همراه باشید.

با گران قیمت ترین بالگردهای دنیا آشنا شوید

بالگردها نسبت به دیگر وسایل پروازی، یک حسن و مزیت بسیار مهم دارند و آن این است که این وسیله توانایی حرکت و پرواز در در سه محور مختلف را دارد و همین امکانات بسیار زیادی را برای کسانی که از بالگردها استفاده می کنند را ایجاد می نماید. دقیقا همین مزیت باعث شده است که بسیاری از افراد ثروتمند جهان از این وسیله پروازی استفاده کنند و گران قیمت ترین بالگردهای جهان را داشته باشند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا با این که هواپیماها هم بزرگ تر، مجهز تر و امن تر هستند و نسبت به بالگردها بی شک امکاناتی بسیار گسترده تر دارند و با این حال بسیاری از افراد ثروتمند جهان خرید بالگرد را به هواپیما ترجیح می دهند؟ علت آن بسیار ساده است! بالگردها علاوه بر انعطاف پروازی که دارند، چشم انداز ای را در اختیارتان می گذارد که صد برابر ارزش پروازتان را نسبت به هواپیما بیشتر می نماید.

به هر حال با توجه به تمامی این توصیفات ما در ادامه به شما چندین بالگرد بسیار معروف و البته گران قیمت را معرفی خواهیم کرد که در بین انواع خودشان بسیار معروف و مشهور و البته بسیار کاربردی هستند.

بالگرد بِل 525 رِلِنتلِس | Bell 525 Relentless

معرفی گران قیمت ترین بالگردهای جهان را می خواهیم با لوکس ترین و معروف ترین بالگرد جهان شروع کنیم، بالگرد بِل 525 رِلِنتلِس. این بالگرد در در کلاس میانه واقع شده است و در ابتدا تنها برای تامین نیازهای عملیات های نفتی دریایی طراحی شده بود اما در ادامه برنامه ریزی برای ساخت آن تصمیم گرفته شد که یک نوع از این بالگرد را با طراحی کابین لوکس، در دسترس افرادی که می خواهند از آن استفاده شخصی داشته باشند را عرضه کنند.

کابین این بالگرد بسیار بزرگ است و به انواع فناوری های مختلف و امکانات تفریح که آن ها را بیشتر باید در جت های خصوصی جستجو کرد، تجهیز شده است. البته سازندگان این بالگرد در نظر دارند که با توسعه آن چه برای مسافران بالگردهای خصوصی امکان پذیر است، سطح جدیدی از امکانات را در این بالگرد ارائه کنند.

با توجه به تصاویر جدیدی که به وسیله شرکت بل به بازار جهانی ارائه شده است، گزینه های داخلی VIP از جمله جایگاه های بزرگ گردان، چیدمان های کنفرانسی و یک آشپزخانه کوچک را نشان می دهند. این بالگرد به عنوان اولین بالگرد تجاری با کابین خلبان پرواز با سیم محسوب می گردد که عرشه پرواز صفحه لمسی کاملا یکپارچه گارمین را شامل می گردد.

ایرباس اچ 155 | Airbus H155

دیگر بالگردی که می خواهیم در زمره گران قیمت ترین بالگردهای جهان و بعلاوه برترینشان به شما معرفی نماییم، بالگرد ایرباس اچ 155 است که به گفته بسیاری از کارشناسان حوزه هوایی، از برترین بالگردهای جهان است. البته این بالگرد را با نام یوروکوتر ای سی 155 نیزر می شناسند اما نام مرسومش، ایرباس اچ 155 است.

از مزیت های این وسیله این است که یک وسیله پروازی بسیار جادار برای میلیونرها محسوب می گردد که در عین بزرگی که دارد اما مصرف انرژی به نسبت کمتری دارد و در نتیجه صرفه جویی بسیاری را در زمینه پرداخت ها برای صاحبانش دارد. کابین های این بالگرد ببین 8 تا 12 مسافر را در خود جای می دهند و علاوه بر آن ها، 2 جایگاه هم برای خلبانان این پرواز در اختیار می گذارند. در سراسر این بالگرد و در 2 طرف کابین، پنجره های بزرگی قرار گرفته اند که کل چشم انداز را پوشش می دهند.

از دیگر امکانات این بالگرد که در فهرست گران قیمت ترین بالگردهای جهان قرار گرفته است این است که؛ جایگاه های چرمی دارد و امکانات صوتیش کامل است و بعلاوه وسایل تفریح بسیار زیادی در خود دارد که ای بالگرد را در زمره گران قیمت ترین بالگردهای جهان قرار داده است.

آگوستا وست لند اِی دبلیو 609 | AgustaWestland AW609

گران قیمت ترین بالگردهای جهان در فهرست خود یکی از مشهورترین و برترین بالگردهای جهان را دارد؛ آگوستا وست لند اِی دبلیو 609. این بالگرد نسبت به دیگر بالگردها، قابلیت نشست و برخواست به صورت کاملا عمودی را دارد و به درد افرادی می خورد که خواستار هیجان و خاص بودن هستند. هم شکل این بالگرد و هم خصوصیاتش در واقع خاص و متفاوت هستند.

این بالگرد قابلیت استفاده در مکان های مختلفی را دارد و سرعتی 2 برابر بالگردهای دیگر را در خود دارد. خصوصیات ویژه ای در بالگرد آگوستا وست لند اِی دبلیو 609 است که آن را در زمره بالگردهای لوکس و خاص در سراسر جهان قرار می دهد. این بالگرد طبق آخرین قیمتی که از آن اعلام شد، بیش از 14 میلیون دلار قیمت دارد و سرعتی بیش از 510 کیلومتر بر ساعت را دارا می باشد.

ایرباس اچ 22 سوپر پوما | Airbus H225 Super Puma

شاید باورتان نگردد اما این بالگرد که در بین گران قیمت ترین بالگردهای جهان قرار گرفته است، وزنی برابر با 11 تن دارد. البته این بالگرد تنها مدل سوپر پوما نیست اما جدیدترین و البته لوکس ترین آن ها است. این بالگرد قابلیت جا به جایی 20 نفر را به صورت همزمان دارد و علاوه بر افراد می تواند بارهای سنگین را نیز جا به جا نماید.

البته این بالگرد بیشتر در میان گروه های ضربت و تیم های امداد پرطرفدار است اما در بین افراد ثروتمند و متمول نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به صورت کلی هر آن چه که از یک بالگرد انتظار دارید را می توانید در این بالگرد در اختیار داشته باشید. بدنه عایق بندی ضد صدا، کابین بزرگ و جادار، سرعت بسیار بالا، توانایی پیمودن مسافت های طولانی، آشپزخانه، سالن، … و امکانات دیگر از جمله قابلیت های این بالگرد است.

قیمت این بالگرد فوق پیشرفته برابر است با 27 میلیون دلار که دقیقا همین قیمتش یکی از عواملی است که باعث می گردد تا مشتریانش افرادی خاص باشند. سرعت این بالگرد به خاطر میزان بزرگش نسبت به انواع کوچکترش بالطبع کمتر است اما همین ابعاد بزرگ آن جزئی از مزیت های این بالگرد است. سرعت این بالگرد برابر است با 275/5 کیلومتر بر ساعت.

سیکور اسکای اس- 92 | Sikorsky S-92

بالگرد سیکور اسکای اس- 92 یکی از متداول ترین گزینه های مورد استفاده برای ثروتمندانی است که از بالگرد استفاده می کنند و از این رو می توان این بالگرد را جزء کاربردی ترین گزینه های موجود در فهرست گران قیمت ترین بالگردهای جهان معرفی نمود.

این بالگرد برعکس گزینه هایی که بالاتر معرفی نمودیم، جایگاه های کمتری برای سرنشینانش دارد و در نهایت گنجایش تنها 10 نفر را در خود دارد اما در عوض، این 10 نفر سرنشین نیز می توانند امکانات پرواز در بالگردی را داشته باشند که برترین و لوکس ترین خدمات را برایشان مهیا می سازد. جایگاه های این کابین همه رویه های چرمی دارند و بسیار راحت هستند. این جایگاه ها بسیار راحت و جادار هستند و جایگاه مناسبی برای استراحت پاها دارند. البته این فضا تنها مختص به پاها نیستند و برای وسایل همراه افراد نیز فضای کافی تعبیه شد است.

داخل کابین این بالگرد آنقدر امکانات مختلف وجود دارد که به حق باید گفت که یکی از برترین و گران ترین بالگردهای جهان است. از دیگر مزیت های جایگاه های این بالگرد این است که سیستم گرمایش و سرمایش علاوه بر محیط داخل کابین در داخل جایگاه ها نیز وجود دارد.

در واقع با وجود این امکانات، بالگرد سیکوراسکای را می توانیم به یک قصر مجلل پرنده معرفی نماییم. قیمت تقریبی این بالگرد در حدود 18 میلیون دلار و سرعت آن 280 کیلومتر بر ساعت است.

آگوستا وست لند اِی دبلیو 139 | AgustaWestland AW139

باز هم آگوستا وست لند و یک بالگرد پیشرفته دیگر از ساخته های این کمپانی که در زمره گران قیمت ترین بالگردهای جهان قرار می گیرد. در کل این شرکت که بیشتر در زمینه فراوری بالگردهای صنعتی فعالیت می نماید، در جهان به کیفیت محصولاتش شناخته می گردد. ظاهر این بالگرد شیه به صورت یک دلفین است و دارای کابین بسیار بزرگی نیز می باشد.

طراحی داخلی کابین این بالگرد بسیار جادار و راحت است. البته در طراحی کابین های این بالگرد به این موضوع بسیار توجه شده است که جاداری و زیبایی نیز بسیار رعایت گردد. این بالگرد با طراحی نرم دنده فرمان برای بسیاری از افراد مناسب است. قیمت این بالگرد 206 کیلومتر بر ساعت است و قیمتش در حدود 12 میلیون دلار است.

منبع: الی گشت
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1445

به "با گران قیمت ترین بالگردهای دنیا آشنا شوید" امتیاز دهید

1 کاربر به "با گران قیمت ترین بالگردهای دنیا آشنا شوید" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با گران قیمت ترین بالگردهای دنیا آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید