امکانات جدید تهران من برای توانیابان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران از ارایه سرویس جدیدی در اپلیکیشن تهران من اطلاع داد که امکانی را برای ناشنوایان ایجاد می نماید تا به وسیله آن بتوانند در صورت وقوع حادثه، بدون احتیاج به تماس تلفنی و تنها به وسیله اپلیکیشن از آتش نشانی درخواست یاری نمایند.

امکانات جدید تهران من برای توانیابان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، مصطفی کاظمی اسفه گفت: در این شیوه از درخواست امداد آتش نشانی که به زودی سرویس آن در تهران من ارایه خواهد شد، مکان وقوع حادثه یا حریق در نقشه و انواع حادثه با دسته بندی های از پیش معین شده به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن، اعلام احتیاج به امداد را به نزدیکترین مرکز آتش نشانی ارسال می نماید.

عضو هیئت مدیره سازمان فاوای شهرداری تهران در ادامه به اماکن و فضاهای شهری مناسب سازی شده برای توانیابان اشاره نمود و اضافه نمود: شهروندان و توانیابان عزیز می توانند با مراجعه به نقشه تهران به نشانی map.tehran.ir و اپلیکیشن نقشه همراه تهران رایا به راحتی فضاهایی از جمله ایستگاه های مترو ، بوستان ها، میادین میوه و تره بار را که برای استفاده توانیابان مناسب سازی شده است، شناسایی نمایند و این سامانه و اپلیکیشن همچنین امکان مسیریابی به این نقاط را هم در اختیار کاربران قرار می دهد.

به گفته کاظمی این اطلاعات تحت عنوان لایه اماکن مناسب سازی شده برای معلولین روی نقشه تهران قابل دسترسی است.

مشاور عالی شهردار تهران تاکید نمود: سامانه نقشه تهران دارای بیش از 250 لایه اطلاعات مکانی مختلف است و کاربران با روشن کردن این لایه ها می توانند به اماکن خدماتی، بیمارستان ها، مراکز آموزشی، ایستگاه های مترو، محدوده های طرح ترافیک، پایانه های مسافربری و انواع مراکز تفریحی، تاریخی و مذهبی و ... دسترسی داشته باشند. اکنون اماکن مناسب سازی شده برای معلولان مثل ایستگاه های مترو مناسب ویلچر، ایستگاه های مترو مناسب معلولین و نابینایان، بوستان های مناسب معلولین، سرویس های بهداشتی، ساختمان های اداری، سرای محلات و بازار میوه و تره بار مناسب سازی شده برای استفاده توانیابان قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است این داده ها به صورت مداوم و با توجه به فعالیت های ستاد مناسب سازی شهرداری تهران به روزرسانی شده و برای استفاده توانیابان روی نقشه تهران و اپلیکیشن رایا جایگذاری مکانی می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 776

به "امکانات جدید تهران من برای توانیابان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکانات جدید تهران من برای توانیابان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید