آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا از شهریور 99، تقدیر از تلاش های ظریف

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رییس فرهنگستان علوم پزشکی در نامه ای خطاب به محمد جواد ظریف ضمن اشاره به آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا در مقیاس وسیع از شهریور سال گذشته و تقدیر از اقدامات وزارت امور خارجه در این حوزه، نوشت: متاسفانه تلاش های دستگاه دیپلماسی به مسوولیت جنابعالی در تامین بموقع واکسن از چین در سال گذشته آن هم در حد وسیع، از طریق عده ای که سخنان شان در رسانه های غربی و معاند نظام خریدار دارد و دائما افکار عمومی را بر علیه واکسن های چینی و روسی تهییج می نمودند، در زمان خود موثر واقع نشد و متاسفانه ایمن سازی عمومی را بر ضد کرونا به تاخیر انداخت.

آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا از شهریور 99، تقدیر از تلاش های ظریف

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر سیدعلیرضا مرندی در نامه ای به خطاب به محمد جواد ظریف آورده است: با احترام بدینوسیله از تلاش های دلسوزانه شما در مدت تصدی وزارت امور خارجه در مقابله با تحریم های ظالمانه امریکای جنایتکار و کشور های غربی حامی او که با قساوت تمام مردم عزیز کشورمان را از ابتدایی ترین حقوق مسلم خود یعنی دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی محروم نمودند، تشکر و قدردانی می نمایم.

تمهیدات جنابعالی و همکاران شریف تان در تامین واکسن کشور از یکسال پیش در شهریور ماه سال گذشته، که کشور چین آمادگی داشت فاز سوم تست بالینی را در ایران انجام دهد و برای این کار حتی واکسن رایگان در مقیاس وسیع هم ارائه می داد، قابل تقدیر است.

متاسفانه تلاش های دستگاه دیپلماسی به مسوولیت جنابعالی در تامین بموقع واکسن از چین در سال گذشته آن هم در حد وسیع، از طریق عده ای که سخنان شان در رسانه های غربی و معاند نظام خریدار دارد و دائما افکار عمومی را بر علیه واکسن های چینی و روسی تهییج می نمودند، در زمان خود موثر واقع نشد و متاسفانه ایمن سازی عمومی را بر ضد کرونا به تاخیر انداخت. در حالیکه کشور های ترکیه و امارات از همین جهت با واکسن های چینی مردم خود را واکسینه کردند.

امید است دولت نو بدون توجه به تبلیغات سوء عده ای مغرض، نسبت به تامین حداکثری و هرچه سریع تر واکسن تولید داخل و وارداتی اقدام نماید.

در پایان از تلاش های جنابعالی و همکاران تان در دستگاه دیپلماسی کشور در زمینه تسهیل تامین کالا های اساسی مرتبط با سلامت مردم تشکر و قدردانی نموده و از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون جنابعالی را در خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران خواستارم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1185

به "آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا از شهریور 99، تقدیر از تلاش های ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا از شهریور 99، تقدیر از تلاش های ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید