تورهای چین: آماده باش نیروی هوایی تایوان برای مقابله با هواپیماهای چینی

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، نیروی هوایی تایوان با اعلام اینکه چین 19 فروند هواپیما شامل بمب افکنهای قادر به حمله بمب هسته ای را به سمت منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان اعزام نموده، ادوات خود را برای مقابله با این اقدامات آماده نموده است.

تورهای چین: آماده باش نیروی هوایی تایوان برای مقابله با هواپیماهای چینی

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، تایوان که مورد ادعای چین واقع شده است بیش از یک سال است که از اجرای مکرر ماموریتهای نیروی هوایی چین در نزدیکی خود و عمدتا در بخش جنوب غربی منطقه دفاع هوایی اش در نزدیکی جزایر پراتاس شکایت نموده است.

وزارت دفاع تایوان اعلام داشت، ماموریت اخیر چین شامل 10 فروند جنگنده J-16 و چهار فروند جنگنده Su-30 و بعلاوه چهار بمب افکن H-6 با قابلیت حمل تسلیحات هسته ای و یک فروند هواپیمای ضدزیردریایی بود.

این وزارتخانه اسم کرد، هواپیماهای رزمی تایوان به منظور دور کردن هواپیماهای چینی با هشدار اعزام شدند و سامانه های موشکی هم به منظور رصد آنها فعال شدند.

بر اساس یک نقشه ارائه شده از سوی وزارت دفاع تایوان، هواپیماهای چینی در منطقه ای نزدیکتر به ساحل چین تا ساحل تایوان در حوالی شمال شرق پراتاس پرواز کردند.

اظهار نظری از سوی چین در مورد این گزارش مطرح نشده است.

آخرین مورد از یک چنین اقدامی با ابعاد گسترده مربوط به 15 ژوئن است که شامل 28 فروند هواپیمای نیروی هوایی چین بوده و بزرگترین تعدی گزارش شده از سوی تایوان تا به امروز بوده است.

چین معمولا یک چنین ماموریتهایی را به منظور ابراز نارضایتی خود از یک اقدام تایوان یا ابراز حمایت بین المللی و به ویژه آمریکا از تایوان اجرا می نماید.

هنوز معین نشده که چه اتفاقی این بار چین را تحریک به فرستادن هواپیماهایش نموده است هر چند اواخر ماه گذشته میلادی یک کشتی جنگی آمریکایی و یک قایق گارد ساحلی این کشور از تنگه تایوان عبور کردند.

چین این فعالیتهای خود را برای محافظت از حاکمیت کشور و برخورد با تبانی بیان تایپه و واشنگتن لازم می داند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1207

به "تورهای چین: آماده باش نیروی هوایی تایوان برای مقابله با هواپیماهای چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: آماده باش نیروی هوایی تایوان برای مقابله با هواپیماهای چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید