کنترل حرکتی برای فورتنایت در پلی استیشن و کامپیوتر اضافه شد؛ افزایش دقت دسته

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، به تازگی شرکت اپیک گیمز کنترل حرکتی مبتنی بر ژیروسکوپ (Gyro) را در بازی فورتنایت برای بازیکنان پلتفرم های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و کامپیوترهای شخصی اضافه کرده است. کنترل مبتنی بر ژیروسکوپ در گذشته در این بازی روی پلتفرم نینتندو سوییچ و گوشی های اندرویدی وجود داشت و اکنون با کنترل قوی تر و ویژگی های بهتر به پلی استیشن و کامپیوتر هم آمده است.

کنترل حرکتی برای فورتنایت در پلی استیشن و کامپیوتر اضافه شد؛ افزایش دقت دسته

کنترل های ژیروسکوپی به شما این امکان را می دهند که دوربین را در فورتنایت با چرخاندن کنترلر خود کنترل کنید. این بدان معناست که برای نشانه گیری دقیق تر و بهتر می توانید کنترل های ژیروسکوپ را با آنالوگ های کنترلر ترکیب کنید و به این ترتیب نتیجه بهتری را در نشانه گیری خود در بازی فورتنایت داشته باشید. اپیک گیمز همچنین با سازنده فلیک استیک جولیان جیب اسمارت همکاری کرده است تا کنترل حرکتی مبتنی ژیروسکوپ و گزینه فلیک استیک را اضافه کند که با استفاده از آن می توانید دوربین را با سرعتی شبیه به ماوس به سمت خاصی هدایت کنید.

اکنون حالت های مبارزه و ساخت وساز مجزا وجود دارد که به بازیکنان فورتنایت اجازه می دهد تا کنترل حرکتی مبتنی بر ژیروسکوپ را به طور کامل شخصی سازی کنند و آن ها را فقط در هنگام هدف گیری سلاح های با محدوده فعال انتخاب کنند یا گزینه هایی برای غیرفعال کردن ژیروسکوپ هنگام ساخت وساز وجود دارد. قابلیت سفارشی سازی این ویژگی برای بازیکنان باتجربه فورتنایت و حتی افرادی که می خواهند برای اولین بار کنترل حرکتی مبتنی ژیروسکوپ را امتحان کنند، مجذوب کننده خواهد بود. همچنین گزینه هایی برای تعیین حساسیت این قابلیت وجود دارد.

شرکت اپیک گیمز فهرست کاملی از نکات مربوط به کنترل حرکتی مبتنی ژیروسکوپ فورتنایت و سفارشی سازی آن را در اینجا منتشر کرده است، اما این نکته مهم را هم هشدار داده است که در صورت فعال کردن ژیروسکوپ برای کنترلر خود در این بازی، قابلیت کمک در نشانه گیری (aim assist) غیرفعال خواهد شد. البته اگر بتوانید با ژیروسکوپ و نحوه کنترل دوربین از طریق آن عادت کنید، شاید نزدیک ترین چیز به کنترل دوربین با ماوس را از طریق کنترلر خود تجربه خواهید کرد.

شما برای فعال کردن این قابلیت باید به بخش لمس و حرکت (Touch and Motion) در تنظیمات (Settings) بازی بروید و گزینه نشانه گیری ژیروسکوپی (Gyro Aiming) را فعال یا غیرفعال کنید. وقتی روشن شود، می توانید دوربین را با چرخاندن کنترلر حرکت دهید. این می تواند دقت بیشتری نسبت به نشانه گیری یا همان هدف گیری معمولی با آنالوگ ارائه دهد اما نیازی به جایگزینی کامل آن نیست؛ معمولا بازیکنان همچنان از آنالوگ برای بیشتر کنترل دوربین استفاده می کنند در حالی که از هدف گیری ژیروسکوپی برای تنظیمات دقیق تر بهره می برند.

با این حال، همان طور که در تصویر بالا تعیین است و در توضیحات بیان شد، تنظیمات بسکمک برای شخصی سازی این ویژگی وجود دارد. به صورت کلی، دو تنظیم مجزا برای فعال سازی قابلیت کنترل مبتنی بر ژیروسکوپ در نظر گرفته شده است. این دو حالت برای بخش های مبارزه و ساخت وساز است. در پایین به صورت مجزا به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

حالت فعال برای بخش مبارزات

  • Scope Only: ژیروسکوپ فقط در هنگام هدف گیری با سلاح هایی با محدوده نشانه گیری در دسترس فعال است.
  • Scope or Aiming: ژیروسکوپ هنگام هدف گیری با هر سلاحی فعال است.
  • Scope, Aiming, Harvesting: ژیروسکوپ در هنگام هدف گیری هر سلاح یا استفاده از ابزار برداشت خود (Harvesting Tool)، فعال است.
  • Always: ژیروسکوپ در هر حالتی در مبارزه فعال است چه در حال هدف گرفتن سلاح یا چرخاندن Harvesting Tool خود باشید یا نه.

حالت فعال برای بخش ساخت وساز

  • None: ژیروسکوپ در حالت ساخت وساز و در حالت ویرایش و ترمیم غیرفعال باشد.
  • Editing: ژیروسکوپ در حالت ویرایش و ترمیم فعال و در حالت ساخت وساز غیرفعال باشد.
  • Always: ژیروسکوپ هم در حالت ساخت وساز و هم در حالت ویرایش و ترمیم فعال باشد.

هر دو دسته دوال شاک 4 و دوال سنس از ویژگی کنترلی مبتنی بر ژیروسکوپ (Gyro) پشتیبانی خواهند کرد و شما می توانید با این دو دسته چه در پلتفرم های پلی استیشن و چه در کامپیوتر از این قابلیت خاص بهره مند شوید. همچنین دسته جوی-کان یا دسته پرو کنسول نینتندو سوییچ هم همچون قبل از این قابلیت پشتیبانی خواهد کرد. متأسفانه کنترلرهای فعلی ایکس باکس از ژیروسکوپ پشتیبانی نمی کنند.

تجربه استفاده از ژیروسکوپ در کنترلر فوق العاده است و امیدواریم سازندگان بیشتری به فکر پیاده سازی آن در بازی های خود باشند تا افرادی که با کنترلر در کنسول های خود به تجربه بازی می پردازند، بتوانند به شکل بهتر و دقیق تری دوربین را کنترل و هدف خود را نشانه گیری کنند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1450

به "کنترل حرکتی برای فورتنایت در پلی استیشن و کامپیوتر اضافه شد؛ افزایش دقت دسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل حرکتی برای فورتنایت در پلی استیشن و کامپیوتر اضافه شد؛ افزایش دقت دسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید