پرسونای اندی وارهول در قلب مرکز نمایان شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، نمایشگاه پرسونا خوانشی نو از آثار موجود اندی وارهول در موزه هنر های معاصر تهران سه شنبه 25 خردادماه گشایش یافت.

پرسونای اندی وارهول در قلب مرکز نمایان شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، نمایشگاه پرسونا شامل آثار اندی وارهول هنرمند آمریکایی که در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می گردد، به کیوریتوری امیر راد عصر سه شنبه 25 خردادماه در موزه گشایش یافت.

در این مراسم که در گالری 6 موزه هنرهای معاصر تهران برگزار گردید، هنرمندانی چون محمد معمارزاده، ایرج میرزاعلیخانی، فاطمه کرکه آبادی، عباس مجیدی، ساعد مشکی، امیر راد، امیر سقراطی، اونیش امین اللهی، عباس مشهدی زاده، محمدرضا فیروزه ای، کامبیز صبری، مهردخت دارابی حضور داشتند.

هادی مظفری مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی در سخنانی کوتاه قبل از افتتاح نمایشگاه پرسونا گفت: این چهارمین نمایشگاه موزه هنرهای معاصر تهران است که بعد از بازگشایی شاهد آن هستیم. با توجه به اینکه مخاطبان در تمام دوره ها اشتیاق داشته و دارند که آثاری از گنجینه موزه را ببینید، این گونه برنامه ریزی شده که به جای 4 نمایشگاه، 8 نمایشگاه در موزه برگزار کنیم و 4 نمایشگاه، اختصاص به نمایش آثار گنجینه خواهد داشت.

وی سپس از همکاران موزه، احسان آقایی رئیس موزه که به علت کسالت در این مراسم حضور نداشت و هنرمندانی که در برپایی این نمایشگاه سهیم بودند، تشکر کرد.

امیر راد هنرمند و کیوریتور نمایشگاه پرسونا هم توضیحاتی درباره این نمایشگاه ارائه کرد و گفت: نمایشگاه حاضر، شامل 28 اثر (7 مجموعه اثر و 2 فیلم) است. گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، بزرگترین گنجینه مدرنیستی غرب در شرق است؛ ما هم برای اینکه رفتار معاصر در این موزه داشته باشیم، به خوانش های نو و معاصر از آثار گنجینه رو آورده ایم.

وی گفت: یکی از آثار اندی وارهول که در نمایشگاه پرسونا روی دیوار رفته، تا به امروز به نمایش گذاشته نشده است و برای اولین بار نمایش داده می گردد.

رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران اعلام کرد: نمایشگاه هایی که در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شوند، مسیری طولانی را طی می نمایند و این مهم، میسر نمی گردد مگر با همراهی خانواده موزه هنرهای معاصر که اگر این همراهی و همکاری نباشد، نمی توان کار را پیش برد.

نمایشگاه مجموعه آثار اندی وارهول هنرمند آمریکایی تا 3 مردادماه به جز روزهای دوشنبه میزبان علاقمندان است.

بر این اساس، از جمله آثار مشهوری که در این نمایشگاه به نمایش درآمدند، می توان به اثر 10 لته ای از مجموعه پرتره مائو، اثر 10 لته ای سوپ های کمپبل، پرتره مرلین مونرو، خودکشی، ژاکلین کندی و سرخ پوست اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1131

به "پرسونای اندی وارهول در قلب مرکز نمایان شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "پرسونای اندی وارهول در قلب مرکز نمایان شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسونای اندی وارهول در قلب مرکز نمایان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید