همزمان با آغاز ثبت نام اینترنت رایگان اسم شد: 30 گیگابایت برای دانشجویان کافی نیست!

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، وزارت ارتباطات به اساتید دانشگاه و دانشجویان یک بسته اینترنت رایگان 60 و 30 گیگابایتی برای یاری به آموزش مجازی اختصاص داده است. بسته ای که از همان ساعت نخست با اعتراض و انتقاد محافل دانشجویی روبرو شد.

همزمان با آغاز ثبت نام اینترنت رایگان اسم شد: 30 گیگابایت برای دانشجویان کافی نیست!

مدیر کارگروه تخصصی آموزش های الکترونیکی وزارت علوم، با بیان اینکه وزارت ارتباطات اعلام نموده که همچون سال گذشته اینترنت استادان و دانشجویان و طلاب رایگان خواهد بود، بیان کرد که 30 گیگ اینترنت برای دانشجویان کافی نیست و احتیاج آنها در حوزه آموزش را برطرف نخواهد کرد.

علی اکبر صفوی، مدیر کارگروه تخصصی آموزش های الکترونیکی وزارت علوم با تاکید بر اینکه این حجم از اینترنت برای دانشجویان کافی نیست گفت: البته 30 گیگ اینترت استادان و دانشجویان برای 6 ماه بسیار کم است و می توان تنها برای مدت یکی دو ماه روی آن حساب باز کرد.

لازم به ذکر است از امروز 7 مهر ماه، سامانه ictgifts.ir وزارت ارتباطات برای ثبت نامه دانشجویان باز شده است. هر دانشجو فقط یک بار و آن هم با کد ملی خود می تواند در این سامانه ثبت نام کند تا بسته اینترنت رایگان 30 گیگابایت برای او فعال گردد. مهلت ثبت نام حداکثر 7 روز است.

آیا بسته اینترنت رایگان دانشجویان افزایش پیدا می نماید؟

هنوز وزارت ارتباطات به این اعتراض دانشجویان درباره حجم بسته اینترنت واکنشی نشان نداده است ولی حدس هایی وجود دارد که این حجم افزایش پیدا کند. از سوی دیگر، چون گفته می گردد به زودی آموزش فیزیکی دانشجویان شروع خواهد شد و باید در کلاس های درس حضوری شرکت نمایند یا نهایتا در ترم بهمن ماه دانشگاه ها باز می شوند؛ وزارت ارتباطات تصمیمی برای افزایش بسته اینترنت دانشجویان ندارد.

اینترنت رایگان دانشجویی هم روی سیم کارت موبایل و هم روی خط اینترنت ADSL قابل فعال سازی است. به همین علت، درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت نام، الزامی است.

براساس زمان بندی اعلام شده از سوی وزارت ارتباطات، روزهای ثبت نام اینترنت رایگان به توضیح زیر است:

چهارشنبه 7 مهر: فقط کدهای ملی با رقم آخر 0،1،2

پنج شنبه 8 مهر: فقط کدهای ملی با رقم آخر 3،4،5

آدینه 9 مهر: فقط کدهای ملی با رقم آخر 6،7،8،9

از 10 مهر تا 14 مهر: امکان ثبت نام برای تمامی دانشجویان

لازم به ذکر است همچون سال گذشته، بسته اینترنت رایگان اساتید و معلمان به طور اتوماتیک برای آن ها از سوی وزارت علوم و فناوری و همین طور وزارت آموزش و پرورش ثبت نام و فعال خواهد شد.

منبع: شبکه چی
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1244

به "همزمان با آغاز ثبت نام اینترنت رایگان اسم شد: 30 گیگابایت برای دانشجویان کافی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزمان با آغاز ثبت نام اینترنت رایگان اسم شد: 30 گیگابایت برای دانشجویان کافی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید