نقدینگی بالای مردم قیمت پراید در بازار را بالا برد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، امرالله امینی با بیان اینکه شرکت های خودروسازی به جهت رعایت مسایل زیست محیطی و رعایت استانداردها مجبور به حذف بعضی از خودروهای قدیمی از خطوط فراوری خود هستند، افزود: در مالی که نقدینگی مردم زیاد باشد میل برای خرید کالاهای سرمایه ای چون خودرو افزایش پیدا می نماید لذا حذف هر گونه خودرو و نگرانی از کمبود خودرو در شرایط تحریم، باعث خواهد شد تا قیمت ها بالا برود.

نقدینگی بالای مردم قیمت پراید در بازار را بالا برد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

استاد دانشگاه علامه توضیح داد: برای کاهش تبعات منفی، حذف خودرو در بازار، جایگزینی خودرو جدید و جلوگیری از فعالیت سودجویان لازم است.

وی اضافه کرد: اگر نقدینگی جامعه کنترل و سرمایه مردم در راستا درستی راهنمایی شده بود، اکنون شاهد بهم ریختگی بازارهای چون خودرو نبودیم، لذا در مقطع فعلی و برون رفت از رشد قیمت ها، دو شرکت خودروسازی باید سطح عرضه محصولات خود را بالا ببرند تا مردم نسبت به آرامش بازار اطمینان پیدا نمایند.

این کارشناس مالی اظهارداشت: از آنجا که نقدینگی مردم زیاد است و سودجویان همواره در بازارهایی مانند ارز، طلا و خودرو فعال هستند، افزایش قیمت خودرو قابل پیش بینی بود.

وی در ادامه به شرکت های خودروسازی توصیه کرد: هر زمان که قرار است خودرویی از خط فراوری حذف گردد، بهتر است خودروی دیگر با سرعت جایگزین گردد، تا بازار با چالش و رشد قیمت روبرو نگردد، البته این را هم باید پذیرفت که جایگزینی خودروها و افزایش میزان فراوری شرکت های خودروسازی به خاطر تحریم بسیار سخت است.

استاد دانشگاه علامه گفت: با وجود شرایط تحریمی و سایر چالش ها، خودروسازان و قطعه سازان چاره ای جز افزایش فراوری ندارند.

وی در ادامه خواهان اعمال قوانین سختگیرانه برای فروش خودرو شد و گفت: برای اینکه دست سودجویان از بازار خودرو کوتاه گردد، بهتر است که دولت شرایط سخت تری را برای خرید خودرو وضع کند.

منبع: سایپا نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 413

به "نقدینگی بالای مردم قیمت پراید در بازار را بالا برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدینگی بالای مردم قیمت پراید در بازار را بالا برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید