نظر کارشناسان دلتا درباره سود وام مسکن

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، افزایش وام های مسکن که اخیرا صورت گرفت، از جمله تصویب وام مسکن 160 میلیون تومانی که برای نخبگان و زوج های وام اول تصویب شد، چه تاثیری بر بازار مسکن خواهد داشت؟

نظر کارشناسان دلتا درباره سود وام مسکن

جهت دریافت خدمات طرح محوطه سازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

این سوالی است که کارشناسان مسکن جواب های بعضا متفاوتی به آن می دهند. بعضی از نقدها به میزان سود، فرایند بازپرداخت و اقساط ماهیانه این وام هاست.

برای مثال گفته می گردد که در یکی از حالت های پرداخت، در مدت 144 ماه مجموع سودی که به وام 160 میلیونی تعلق خواهد گرفت حدود 230 میلیون تومان است و مجموع برگشتی وام و سود نیز به حدود 390 میلیون تومان می رسد.

محمد رضا دانایی سرپرست دپارتمان فروش آژانس مسکن 2×2 ، از مجموعه آژانس های دلتا در پاسخ به سوال ما درباره تاثیر این وام ها بر رونق بازار مسکن می گوید: پیش از این، وام مسکن حدود یک سوم قیمت خانه را پوشش می داد و بنابر این باعث رونق این بازار می شد. اما در شرایطی که قیمت مسکن افزایش پیدا نموده، این معادله به هم خورده است، اما باز هم وام مسکن در این بازار بی تاثیر نیست.

دانایی درباره وام 160 میلیون تومانی مسکن که به زوجین داده می گردد، گفت: این وام در بازار مسکن با حدود قیمت 500 تا 600 میلیون تومان تاثیر گذار است.

وی در انتها یادآوری کرد: با این حال، از آن جایی که اقساط این وام ها بسیار بالاست، باز هم افراد زیادی نیستند که بتوانند از این وام استفاده نمایند.

منبع: دلتا

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 74

به "نظر کارشناسان دلتا درباره سود وام مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر کارشناسان دلتا درباره سود وام مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید