موزه بریتانیا میزبان اثری هزار ساله و اسرارآمیز شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، براساس آخرین اخبار واصله، یک مهر بسیار نادر که متعلق به پیش از تاخت و تاز ویلیام فاتح (ویلیام اول انگلستان) بود، به مجموعه موزه بریتانیا اضافه شد.

موزه بریتانیا میزبان اثری هزار ساله و اسرارآمیز شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید. از شهرهای زیبایی همچون لندن و منچستر دیدن کنید، سوار چرخ فلک چشم لندن شوید و از تعطیلات حسابی لذت ببرید.

موزه بریتانیا و اثری تازه

این مهر باستانی که حدود هزار سال قدمت دارد، یکی از پنج اثر مشابه خود است که از زمان ویلیام فاتح سالم باقی مانده اند. این مهر همچنین آخرین اثر این مجموعه بود که در یک مجموعه خصوصی نگهداری می شد، اما حالا برای انجام مطالعات بیشتر به موزه بریتانیا تعلق پیدا نموده است. از این مهر برای تایید هویت و اصالت نامه یا سند استفاده می شده و به نظر می رسد مالک این اثر آن را همچون گردنبند یا نشان از گردن خود می آویخته است. این مهر نشانگر فرهنگ گسترده اسناد در زمان مربوطه است، چرا که از مهرهای مشابه برای ارسال نامه ها، دریافت مالیات املاک، ارسال پیشکش از سوی پادشاه و ... استفاده می شد. دو مهر دیگر که از لحاظ ساختار و دوره ساخت با این مهر تطابق دارند، سال ها است که در موزه بریتانیا نگهداری می شوند و این سومین اثر از این مجموعه خواهد بود که به متعلقات این موزه اضافه می گردد. مدیر بخش مجموعه آثار قرون وسطایی بریتانیا و اروپای این موزه می گوید: مفتخریم که این اثر ارزشمند را به مجموعه آثار این موزه اضافه نموده ایم. چنین آثاری بسیاری نادر هستند و این مهر اثری است که ما را به لحظه ای حیاتی در تاریخ نزدیک می نماید.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 84

به "موزه بریتانیا میزبان اثری هزار ساله و اسرارآمیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه بریتانیا میزبان اثری هزار ساله و اسرارآمیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید