لزوم بکارگیری ظرفیت شهرستان ها درتوسعه همه جانبه آذربایجان شرقی

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، آذربایجان شرقی از جمله استان هایی است که هر یک از شهرها و شهرستان های آن بواسطه برخورداری از منابع خدادای و وجود زیرساخت های مختلف برای انواع فعالیت ها، می توانند به عنوان قطب در هر یک از این عرصه ها عرض اندام نمایند.

لزوم بکارگیری ظرفیت شهرستان ها درتوسعه همه جانبه آذربایجان شرقی

داشتن معادن مختلف، برخورداری از ظرفیت های مستعد برای انجام فعالیت های کشاورزی، دارا بودن شهرستان های توانمند در حوزه دامداری و فراوری محصولات و فرآورده های دامی، همجواری با کشورهای حوزه cis، داشتن سابقه ای طولانی در حوزه صنعت و صادرات تنها بخشی از ظرفیت های موجود در این استان است که توجه به آنها و بکارگیری آنها در جهت توسعه همه جانبه آذربایجان شرقی می تواند تاثیری چشمگیر بر حوزه های اجتماعی و مالی منطقه داشته باشد.

این مهم موضوعی است که ظهر چهارشنبه در نشست عمومی شورای اسلامی آذربایجان شرقی در شهرستان اهر که با حضور رئیس شورای اسلامی استان و مسوولان این شهرستان برگزار گردید، مورد بحث و آنالیز نهاده شد و بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان هایی چون اهر برای توسعه استان تاکید شد.

لزوم بکارگیری ظرفیت شهرستان ها برای توسعه همه جانبه استان

بر همین اساس احتشام حاجی پور رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی در این نشست گفت: با توجه به وجود ظرفیت های بالقوه از جمله معادن، زمین های مستعد کشاورزی و مناطق گردشگری ضروری است این ظرفیت ها با برنامه ریزی های مناسب در جهت اشتغال و توسعه مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اگر از امکانات موجود استفاده بهینه گردد علاوه بر توسعه، جلوی مهاجرت ها نیز گرفته خواهد شد، اضافه کرد: اعضای شوراها منتخب مردم بوده و با آنها ارتباط مستقیم دارند و طبق وظایفی که دارند، مسائل و خواسته های مردم را به مسئولان انتقال می کنند که امیدواریم در این زمینه مسئولان همکاری های لازم را انجام دهند و در حل مسائل مردم تا حد توان گام بردارند.

بیکاری جوانان از مهمترین مسائل شهرستان اهر است

فرماندار شهرستان اهر نیز در این جلسه بیکاری جوانان را یکی از مسائل مهم در شهرستان اعلام و توضیح داد: انتظار داریم ظرفیت های مختلف شهرستان چون معادن و زمین های مستعد کشاورزی برای حل این معضل بکار گرفته گردد و شورای اسلامی استان نیز حمایت لازم در این زمینه را انجام دهد.

سید محمد عابدی با بیان اینکه آب مورد احتیاج بخش کشاورزی در شهرستان اهر به صورت اصولی مورد استفاده قرار نمی گیرد، از اعضای شوراهای اسلامی روستاها خواست روستائیان را با روش های استفاده اصولی و بهینه آب کشاورزی مطلع سازی کنند.

فرماندار شهرستان اهر در بخش پایانی سخنان خود خواهان مشارکت مردم در عمران و آبادانی شهرها و روستاها در کنار دولت شد و ابراز امیدواری کرد اعضای شوراهای اسلامی نیز با برنامه ریزی های لازم مردم را به سمت و سوی مشارکت سوق دهند.

لازم به ذکر است که اذربایجان شرقی بدلیل موقعیت ویژه جغرافیایی خود در منطقه شمال غرب کشور و محسوب شده به عنوان دروازه ورود کشور به کشورهای حوزه cis در کنار ظرفیت های متعدد مالی، تجاری، کشاورزی و تجاری از لازمه های توسعه بخوبی برخوردار است و این امر احتیاجمند بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه ای است که در هر یک از شهرستان های استان وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 194

به "لزوم بکارگیری ظرفیت شهرستان ها درتوسعه همه جانبه آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم بکارگیری ظرفیت شهرستان ها درتوسعه همه جانبه آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید