فاصله گذاری اجتماعی با لنزهای واقعیت مجازی

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از گروه علوم و فناوری های نوین پژوهشگاه فضای مجازی، نرم افزار اسنپ چت با همکاری سازمان جهانی بهداشت و با استفاده از واقیعت افزوده لنزهای جدیدی را برای ترویج فاصله گذاری اجتماعی ساخته است. اسنپ چت یک نرم افزار مخصوص موبایل برای ارسال و دریافت تصاویر است.

فاصله گذاری اجتماعی با لنزهای واقعیت مجازی

لنزهای جدید اسنپ چت به گونه ای طراحی شده اند که مرتب به کاربر نسبت به اهمیت فاصله گذاری اجتماعی تذکر می دهند. اسنپ چت با همکاری سازمان جهانی بهداشت، در ساخت این دو لنز جدید از واقعیت افزوده استفاده کرده است تا به کاربر گوشزد کنند در چه فاصله ای می تواند سلامتی خود را حفظ کند.

یکی از لنزها با عنوان My Social Distance به کاربران کمک می کند تا تمرین کنند فاصله مناسب را در اجتماع حفظ کنند. هم چنین با ایجاد یک منطقه واقعیت افزوده روی زمین فاصله ضروری و توصیه شده از طرف سازمان جهانی بهداشت و سایر سازمان های بهداشت و سلامت را نشان می دهد.

لنز دیگر یک یادآور انیمیشنی است که در مورد شست وشوی دستها، در خانه ماندن و اهمیت دست نزدن به صورت تذکر می دهد. به علاوه، هر دو لنز به قسمت نکات ایمنی از وب سایت سازمان جهانی بهداشت متصل هستند.

لنزهای جدید اسنپ چت به دنبال بروزرسانی های مرتبط با کروناویروس ساخته شده اند، مثل منابع سلامت روانی و بیت موجی های فاصله گذاری اجتماعی.

اگرچه لنزهای واقعیت افزوده از نظر فنی، نوآوری چشم گیری نسبت به آن چه که قبلاً از این شرکت دیده شده بود، نیست؛ اما اسنپ چت نشان داد چگونه از بستر دوربینی خود برای انتقال اطلاعات پر اهمیت حوزه سلامت به کاربران استفاده می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 350

به "فاصله گذاری اجتماعی با لنزهای واقعیت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله گذاری اجتماعی با لنزهای واقعیت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید