خطر ادامه کاهش ذخایر خونی خوزستان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل انتقال خون خوزستان از کمبود خون در سطح استان با وجود مراجعه تدریجی مردم برای اهدای خون خبر داد.

خطر ادامه کاهش ذخایر خونی خوزستان

دکتر عبدالعزیز فقهی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با وجود مراجعه مردم برای اهدای خون در این ایام، اما همچنان با کمبود خون روبرو هستیم. ذخیره های خونی ما نباید از این کمتر شود زیرا ذخایر خونی کمتر از میزان کنونی، بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به نیاز بالای بیماران به دریافت خون تازه شرح داد: در خوزستان علاوه بر نیاز خون برای عمل های الکتیو و اورژانسی، بیماران تالاسمی نیر مقدار زیادی از خون مصرفی استان را به خود اختصاص داده اند. بیماران تالاسمی به خون تازه نیاز دارند و برای ادامه حیات این افراد باید به طور مستمر خون مورد نیاز این بیماران تهیه شود.

مدیرکل انتقال خون خوزستان در خصوص مطالب منتشر شده مبنی بر تعطیلی پایگاه انتقال خون خرمشهر و مراجعه مردم به آبادان برای اهدای خون، گفت: این پایگاه به علت نداشتن پزشک امکان خون گیری ندارد اما تعطیل نیست. در صورتی که پزشکی امکان انعقاد قرارداد با ما داشته باشد در این پایگاه خون گیری نیز انجام می شود و دیگر نیازی نیست مردم خرمشهر برای اهدای خون به آبادان مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 341

به "خطر ادامه کاهش ذخایر خونی خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر ادامه کاهش ذخایر خونی خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید