60 درصد تهرانی ها کرونا را جدی می دانند، راه اندازی سامانه تلفنی کووید-19 در تهران

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران، گفت: بر اساس آخرین نظرسنجی اجرا شده در کلان شهر تهران، 60 درصد شهروندان تهرانی کرونا را ویروسی جدی و خطرناک تلقی می کنند.

60 درصد تهرانی ها کرونا را جدی می دانند، راه اندازی سامانه تلفنی کووید-19 در تهران

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، دکتر علیرضا زالی در جمع مجله دانلود و سرگرمی درباره سامانه ای که برای اطلاع رسانی در زمینه کرونا در تهران راه اندازی شده است، گفت: آخرین نظرسنجی ما از شهروندان تهرانی حاکی از تغییر نگرش و بینش آنها نسبت به کرونا بوده است . به طوری که در آخرین نظرسنجی که در چند روز گذشته انجام شد، 51 درصد از شهروندان تهرانی نگران ابتلای خود یا یکی از اعضای خانواده شان به کرونا بوده اند.

وی افزود: همچنین بالغ بر 60 درصد شهروندان تهرانی ویروس کرونا را ویروسی جدی و خطرناک تلقی کردند. این موضوع نشان میدهد که آموزش های ارائه شده موثر بوده و نگرش و بینش شهروندان تهرانی درباره کرونا در حال تغییر است.

زالی ادامه داد: بر اساس این تغییر نگرش نیازمند اطلاع رسانی بیش از گذشته در زمینه کرونا هستیم. بر همین اساس سامانه تلفنی 89511 راه اندازی شده که یک سامانه جامع و چند کانالی است و علاوه بر پاسخگویی به سوالات، آخرین اخبار اطلاعیه ها و آخرین شرایط بیماری در تهران و... را به اطلاع مردم می رساند.

زالی گفت: همچنین این سامانه این امکان را برای شهروندان تهرانی ایجاد کرده که بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن سوالات فنی و تخصصی خود درباره کووید19 را مطرح کنند. علاوه بر جنبه های عمومی اطلاع رسانی این سامانه، از طرفی این فرصت را فراهم میکند که مراکز بهداشتی و درمانی که در مجاورت فرد هستند، مشخص شده و فرد میتواند به آن ها مراجعه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 365

به "60 درصد تهرانی ها کرونا را جدی می دانند، راه اندازی سامانه تلفنی کووید-19 در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد تهرانی ها کرونا را جدی می دانند، راه اندازی سامانه تلفنی کووید-19 در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید