گزارش نهایی در خصوص پرونده مرگ بازیکن آرژانتینی منتشر شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، پرونده مرگ بازیکن سابق نانت با یک گزارش نهایی به طور کامل بسته شد.

گزارش نهایی در خصوص پرونده مرگ بازیکن آرژانتینی منتشر شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، گزارش نهایی سقوط هواپیمای حامل امیلیانو سالا، بازیکن فقید آرژانتینی نشان می دهد خلبان برای عدم مواجهه با شرایط جوی نامناسب پیش بینی شده با سرعت بیش از حد طبیعی حرکت نموده و همین باعث از دست رفتن کنترل هواپیما شده است.

گزارش نهایی محققان سوانح هوایی نشان می دهد هواپیمای تک موتوره مالیبو با سرعتی بیش از ظرفیت خود در حال حرکت بوده که همین منجر به متلاشی شدنش در هوا شده است. به علاوه احتمال می رود خلبان 59 ساله پرواز یعنی دیوید ایبوستون با گاز مونوکسید کربن مسموم شده و همین توانایی او برای کنترل هواپیما را کاهش داده باشد. محققان در جریان این تحقیقات دریافتند خلبان ایبوستون مهارت های لازم برای پرواز در شب را فرا نگرفته بود.

سالای 28 ساله در 19 ژانویه 2019 در انتقالی 15 میلیون پوندی از نانت به کاردیف پیوست، اما هرگز به مقصد نرسید. ایبوستون او را از کاردیف به نانت برد تا برای آخرین بار با هم تیمی هایش خداحافظی کند و دو روز بعد در حال برگرداندن او به کاردیف بود که آن سانحه غم انگیز رخ داد. پیکر سالا پس از چند روز جستجو پیدا شد، اما تیم جستجو هیچ گاه نتوانست خلبان را پیدا کند.

نه خلبان پرواز و نه هواپیمایش گواهینامه پرواز نداشتند و مدارک نشان می دهند قرار بود در قبال این پرواز، پرداختی صورت بگیرد. پروازهای چارتر بدون مجوز (که از آنها با عنوان چارتر خاکستری یاد می گردد) عموماً هزینه کمتری دارند. ویلی مک کی، مدیربرنامه بازنشسته فوتبال می گوید هزینه این پرواز مرگبار را متقبل شده، اما انتخابی روی خلبان یا هواپیمای آن نداشته است. به گفته مک کلی، او در حال یاری کردن به پسرش مایک (نماینده باشگاه نانت) بود تا این انتقال را نهایی کند.

به گفته تیم تحقیقات، شرایط جوی به حدی بد بود که خلبان مجبور شد با هواپیما مانوری سریع به سمت چپ داشته باشد و این کار با سرعتی بسیار بالا صورت گرفت. در نهایت هواپیما در حالت واژگونی سقوط کرد و در نتیجه راهی برای نجات یافتن سرنشینان آن وجود نداشت. ایبوستون به چند نفر از چهار مشکل هواپیما در خلال پرواز به سمت نانت گفته بود. یکی از آن مسائل به صدایی که او از هواپیما شنیده بود، مرتبط می شد، اما منشأ آن صدا نامشخص بود و به همین دلیل نمی توان گفت آیا آن مشکل هم در سقوط هواپیما نقش داشته است یا نه.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 275

به "گزارش نهایی در خصوص پرونده مرگ بازیکن آرژانتینی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش نهایی در خصوص پرونده مرگ بازیکن آرژانتینی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید