کنایه های میرسلیم به و لاریجانی قالیباف ، ما در مجلس رئیس نداریم ، ما گدایی سِمَت نمی کنیم

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، منتخب تهران در مجلس یازدهم گفت: نامزد ریاست مجلس نباید هدفش ریاست جمهوری باشد و نخواهد مجلس را سکو قرار دهد، زیرا اصلاً بالاتر از مجلس نداریم و این تفکر اشتباهی است.

کنایه های میرسلیم به و لاریجانی قالیباف ، ما در مجلس رئیس نداریم ، ما گدایی سِمَت نمی کنیم

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی به نقل از ایسنا، مصطفی میرسلیم منتخب تهران در مجلس یازدهم در جمع اعضای شورای مرکزی جامعه جوانان متحد اسلامی با بیان اینکه بین آنچه که ما در ذهنمان از ریاست مجلس است با واقعیت تفاوت وجود دارد، اظهار کرد: ما در مجلس، رئیس نداریم بلکه سخنگو داریم، تلقی این که مجلس هم مثل وزارتخانه و ریاست جمهوری است، اشتباه است چون آنجا مدیریت عمودی و سلسله مراتبی حاکم است و آثار و تبعات خود را دارد ولی در مجلس اینگونه نیست و ذاتاً هیچ فرقی بین نماینده تهران و نماینده یک شهرستان کوچک وجود ندارد و هرکدام یک رای دارند.

وی اضافه نمود: بنابراین نماینده از حوزه انتخابی، انتخاب می شود ولی وقتی وارد مجلس می شود نماینده کل کشور به حساب می آید و مسئولیتش هم عام است. این مجموعه باید مدیریت شود و آن مدیریت هم فردی نیست و نمی تواند فردی باشد و قطعاً مدیریتی جمعی بر مجلس حاکم است.

منتخب تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه شاخص های سه گانه پیشنهادی جامعه جوانان متحد اسلامی برای رئیس مجلس، شرط ضروری است، توضیح داد: نامزد ریاست مجلس نباید هدفش ریاست جمهوری باشد و نخواهد مجلس را سکو قرار دهد، زیرا اصلاً بالاتر از مجلس نداریم و این تفکر اشتباهی است بین بعضی نمایندگان که مجلس را سکو قرار می دهند تا به صندلی دیگر برسند.

میرسلیم با تاکید بر اینکه شأن نماینده این است که می تواند به یاری دیگر نمایندگان مجلس برترین مقام اجرایی کشور یعنی رییس جمهور را به مجلس بکشاند، گفت: این در حالی است که بر اساس قانون اساسی، مجلس قابل انحلال و تعطیل نیست و حتی در شرایطی چون جنگ هم مجلس و انتخابات آن تعطیل نمی شود.

وی ادامه داد: اگر کسی نماینده مجلس شود و اهداف دیگری داشته باشد، ظلم و جفا به مردم و مجلس است زیرا مجلس را دست کم می گیرد.

  • ریشه حل مفاسد در مجلس است

میرسلیم ضمن بیان اینکه تا سال قبل بعضی فکر می کردند ریشه مفاسد کشور به دولت بر می شود و در این مورد نظر می دادند، توضیح داد: من اکنون یقین پیدا نموده ام که ریشه حل مفاسد در مجلس است و اگر آنجا درست نشود، امید نداشته باشید که دولت درست شود ولی اگر مجلس درست شود می توان امید داشت سایر قوا هم اصلاح شوند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه نمی شود فردی مدعی مقابله با فساد باشد و خودش هم به نوعی با فساد مناسباتی داشته باشد، تاکید نمود: کسی که ادعای منزه بودن دارد زمانی به درد می خورد که با انحرافات مالی، سیاسی در مجلس مقابله کند.

وی اضافه نمود: وقتی می گوییم رئیس مجلس سخنگو است، یعنی به مجلس نگاه می نماید و می بیند که از اکثریت آن چه چیزی بیرون می آید و آن را جمع بندی می نماید و ارائه می دهد. رئیس مجلس به عنوان یک شخص حقوقی در بعضی ارکان نظام همچون مجمع تشخیص مصلحت و شورای عالی انقلاب فرهنگی عضو است و آنجا نباید هر چه خود می خواهد بگوید و باید آنچه را که مطابق با نظر اکثریت است مطرح کند.

میرسلیم با بیان اینکه نمایندگان مجلس به لحاظ حقوقی با هم برابرند ولی عملاً با هم برابر، گفت: یک نماینده جوان، با شور، بانشاط و با شهامت است و یک نماینده مسن تر هم مقداری تحرک کمتری دارد و شتاب نمی نماید و سعی می نماید تا جوانب کار را بیشتر ببیند. کدام فرآیند در این 40 سال موجب شده که این دو باهم عقد اخوت ببندند؟

منتخب تهران در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه با وضعی که این مجلس اداره شده، خودش باعث کاهش اعتبار مجلس شده است، اظهار کرد: آن هایی که در این سطح بودند و می توانستند اشراف داشته باشند و موثر واقع شوند در اثر برخورد نامناسب ریاست، بُریدند، رفتند و مشغول روزمرگی های خود شدند.

میرسلیم با تاکید بر اینکه در این 10 دوره که مجلس به این وضع رسیده و روش زد و بند بر آن سیطره پیدا نموده است، گفت: برای به نتیجه رسیدن بیانیه گام دوم باید مجلس منزه شود و اگر مجلس منزه نشود، این بیانیه امکان تحقق یافتن ندارد.

منتخب تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه اگر می خواهیم با فساد و ناهنجاری برخورد کنیم باید با زد و بند برخورد کنیم، توضیح داد: این کرونا بلایی بود که بر سر ما آمد ولی یک کرونای سیاسی هم داریم که عبارت است از کبر، ریا، ویژه خواری نفاق و آلودگی. سالهاست که این ویروس به وجود ما افتاده و باید با آن مبارزه کرد.

وی اضافه نمود: اگر ما پیروز شویم و در موضعی قرار بگیریم که بتوانیم خدمتی کنیم و اصلاحاتی انجام دهیم، کوتاه نخواهیم آمد ولی تمام منافعی که در آن زد و بندها وجود دارد، از ریز و درشت در مقابل ما ایستاده اند.

میرسلیم با بیان اینکه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان زیر نظر یکی از نواب رئیس مجلس است، توضیح داد: شما چه کار می کردید که حتی یکی از آن هایی را که شورای نگهبان رد صلاحیت نموده قبل از رد صلاحیت نتوانستید رسیدگی کنید؟ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان چه کار نموده است؟ رئیس مجلس باید به این مسائل رسیدگی کند.

  • ما گدایی سِمَت نمی کنیم

منتخب تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه هیئت نظارت بر تطبیق مقررات در این سال ها چه کار نموده و چه حقی را احقاق نموده است؟ گفت: سوال این که چطور و چگونه با این مماشات می خواهید بر دولت نظارت کنید؟ من خودم داوطلب نمایندگی مجلس نبوده ام ولی وقتی به عهده ام می گذارند، کوتاه نمی آیم.

وی با تاکید بر اینکه ما گدایی سِمَت نمی کنیم، اعلام کرد: نظر من این است که نمایندگان مردم آمده اند که به مردم خدمت نمایند و برای اینکه وسایل این خدمت کردن برایشان فراهم شود، هیات رئیسه را انتخاب می نمایند و در واقع آن هیات رئیسه خدمتگزاران اینها هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 422

به "کنایه های میرسلیم به و لاریجانی قالیباف ، ما در مجلس رئیس نداریم ، ما گدایی سِمَت نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه های میرسلیم به و لاریجانی قالیباف ، ما در مجلس رئیس نداریم ، ما گدایی سِمَت نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید