کرونا در روسیه، از سومین قربانی تا توقف کامل پروازها به سایر کشورها

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه به 658 نفر رسید و این عفونت سه قربانی هم داشته و به دستور دولت، آژانس های حمل و نقل هوایی روسیه کلیه پروازهای خود، به استثنای موارد خارج کردن شهروندان روس از سایر کشورها را متوقف می نمایند.

کرونا در روسیه، از سومین قربانی تا توقف کامل پروازها به سایر کشورها

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل عفونت ویروس کرونا در روسیه تایید کرد که دو بیمار سالخورده مبتلا به کرونا در مسکو، روز چهارشنبه درگذشتند.

طبق اطلاعات این ستاد، دو بیمار 88 و 73 ساله که آزمایش آلودگی آنها به عفونت ویروس کرونا مثبت شده و از قبل دارای مسائل جسمانی هم بودند، در نتیجه ابتلا به کرونا، جان خود را از دست دادند. بدین ترتیب، در مجموع تعداد قربانیان ویروس کرونا در روسیه به سه نفر رسید.

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو گفت که به شهفرایندان بالای 65 سال و افراد مبتلا به بیماری های مزمن دستور داده شده تا رژیم قرنطینه خانگی را رعایت نموده و جز در مواقع اضطراری از خانه خارج نشوند.

ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل عفونت ویروس کرونا همچنین گفت که تا این تاریخ 25 مارس (6 فروردین ماه)، 658 مورد آلودگی به COVID-19 در روسیه تشخیص داده شده است که از این تعداد 163 مورد طی 24 ساعت گذشته ثبت شده است و در مجموع 29 نفر هم بهبود یافته اند.

روسیه کلیه پروازهای مسافری به سایر کشورها را متوقف کرد

دولت فدراسیون روسیه به تمامی آژانس های حمل و نقل هوایی فدرال دستور داده است تا از تاریخ 27 مارس سال 2020 (روز آدینه 8 فروردین ماه) کلیه پروازهای منظم و چارتر خود، به استثنای پروازهای خاصی که برای منتقل کردن شهفرایندان روس از سایر کشورها به میهن انجام خواهد شد، را متوقف نمایند.

این دستور پس از نشست هیئت رئیسه شورای هماهنگی مبارزه با شیوع عفونت جدید ویروس کرونا در کشور که تحت نظارت دولت فدراسیون روسیه فعالیت دارد صادر شده است.

وزارت حمل و نقل و وزارت امور خارجه روسیه با همکاری هم تا 30 مارس (11 فروردین) طرحی را برای خارج کردن شهفرایندان روسی از سایر کشور با استفاده از هواپیماهای وزارت دفاع و بعضی شرکت های هواپیمایی غیرنظامی برنامه ریزی و به اجرا خواهند گذاشت.

دولت همچنین به وزارت حمل و نقل و آژانس های حمل و نقل هوایی فدرال دستور داده تا از 26 مارس (7 فروردین ماه) تمامی شهفرایندان روسی که از سایر کشورهایی که دارای موارد ثبت شده عفونت ویروس کرونا هستند را مورد آزمایش دقیق قرار دهد تا از عدم آلودگی آنها مطمئن شوند.

تمامی اتباع روسی حاضر در ایران در سلامت بسر می برند

در خبر دیگری یادآوری شده که آندری گاننکو مسئول مطبوعاتی سفارت فدراسیون روسیه در تهران گفت که هیچیک از اتباع روسی در ایران برای درخواست یاری به سفارت روسیه تماس نگرفته و این نشانگر این است که تمامی آنها در سلامت بسر می برند .

به گفته وی، طبق دستور وزارت امور خارجه روسیه ساعت 2 بعد از ظهر به وقت تهران در تاریخ 26 مارس (7 فروردین)، ثبت نام فهرست شهفرایندانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، مایل به بازگشت به روسیه و نیازمند یاری هستند، به انتها می رسد و تا این لحظه هیچیک از شهفرایندان روس با سفارت روسیه در این رابطه تماس نگرفته است.

این دیپلمات یادآور شد که در بین اتباع روسی ساکن ایران، هیچ مورد عفونت ویروس کرونا ثبت نشده است.

طبق اطلاعات کنسولگری سفارت روسیه در تهران، در حال حاضر فقط آن دسته از شهفرایندان روس در ایران باقی مانده اند که در این کشور زندگی و یا کار می نمایند و همچنین چندین نفر از دانشجویان روسی نیز در ایران مانده اند. اطلاعی از وجود جهانگرد های روسی در تهران به سفارت روسیه نرسیده است.

اجرای طرح یک هفته غیرکاری، همراه با دستمزد در روسیه به دستور پوتین

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو نیز گفت که اجرای یک هفته غیرکاری (تعطیلی اجباری) برای مهار کردن فرایند شیوع ویروس کرونا بسیار لازم است.

وی شرح داد: از این روزها باید برای کاهش شیوع عفونت در کشور استفاده کنیم. این مهمترین مسئله است و امیدواریم که از این طریق افزایش صعودی این عفونت که در حال رشد است، را متوقف کنیم.

شب گذشته ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در خطابیه ای برای مردم این کشور، پیشنهاد اقدامات اجتماعی زیادی را با هدف تأمین حمایت مادی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه ارائه داد.

طبق گفته وی، به طور خاص، هفته آینده هفته غیرکاری با حفظ حقوق و دستمزدها اعلام شده است تا شهفرایندان بتوانند بدون دغدغه، در خانه باقی بمانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 313

به "کرونا در روسیه، از سومین قربانی تا توقف کامل پروازها به سایر کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در روسیه، از سومین قربانی تا توقف کامل پروازها به سایر کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید