کاهش 66 درصدی فروش بنزین در عصر کرونا

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رئیس انجمن شرکت های زنجیره ای توزیع فرآورده های نفتی با تأکید بر اینکه صندلی های سوخت به صورت 24 ساعته فعال هستند، گفت: فروش صندلی های سوخت در این مدت کاهشی 66 درصدی داشته است.

کاهش 66 درصدی فروش بنزین در عصر کرونا

ناصر رییسی فرد با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر ابتلای کارگران صندلی های سوخت به کرونا تا به امروز وجود نداشته، ادامه داد: امیدواریم با رعایت اصول بهداشتی این فرایند ادامه دار باشد.

وی اضافه نمود: در صندلی های سوخت تمام کوشش خود را نموده ایم تا ایمنی در برابر کرونا به طور کامل وجود داشته باشد و در این راستا صندلی های سوخت به صورت مستمر ضدعفونی شده و ماسک و دستکش نیز در اختیار کارگران قرار گرفته است.

رییسی فرد با تأکید بر اینکه استفاده از پول نقد در صندلی های سوخت کاهش داشته، گفت: نمی توان حقوق شهفرایندان را خدشه دار کرد و اگر کسی می خواهد پول بنزین را نقداً پرداخت کند نمی توان جلوی وی را گرفت.

به گفته رئیس انجمن شرکت های زنجیره ای توزیع فرآورده های نفتی در این مدت به واسطه آنکه بعضی از افراد برای سوخت گیری از ماشین پیاده نمی شوند، بنزین دزدی افزایش پیدا نموده و افرادی بدون پرداخت پول بنزین فرار می نمایند.

وی با اشاره به اینکه فروش صندلی های سوخت کاهش فراوانی داشته، ادامه داد: با توجه به کاهش فروش و کاهش استفاده از پول نقد، نقدینگی در صندلی های سوخت کاهش داشته است.

رئیسی فرد اضافه نمود: فروش بنزین از اواسط اسفندماه سال گذشته، 66 درصد کاهش پیدا نموده است.

وی تأکید کرد: ازآنجایی که صندلی های سوخت حق العملی کار می نمایند، کاهش فروش، موقعیت مالی صندلی ها تغییر داده و این صندلی ها مشکل مالی دارند. حتی در فرودین ماه برای پرداخت حقوق کارگران و حق بیمه نیز با مسائل مالی روبه رو هستند.

به گفته رئیسی فرد، باوجود استمرار فعالیت صندلی های سوخت اما هیچ استمهالی درباره پرداخت بیمه و مالیات برای آنها در نظر گرفته نشده است.

وی گفت: اگرچه برداشتن بعضی محدودیت ها از اول اردیبهشت ماه می تواند مصرف بنزین را افزایش دهد اما این موضوع خطرات جمعی افزایش بیماری را نیز به دنبال خواهد داشت و اگر مراعات انجام نشود، کرونا می تواند تداوم داشته باشد. به اعتقاد ما مسائل سلامت مردم مهم تر از فروش بنزین است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 357

به "کاهش 66 درصدی فروش بنزین در عصر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 66 درصدی فروش بنزین در عصر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید