کاهش قیمت آجیل در همدان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رئیس اتحادیه قنادان و آجیل فروشان همدان از کاهش 30 درصدی قیمت آجیل و گران نشدن کیک و شیرینی شب یلدا اطلاع داد و گفت: به غیراز بادام درختی همه چیز به وفور در بازار همدان وجود دارد.

کاهش قیمت آجیل در همدان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی به نقل از ایرنا، محمد ارغوان گفت: هیچ کم و کسری در بازار آجیل وجود ندارد و به وفور در همه آجیل فروشی ها و حتی قنادی ها عرضه می گردد.

وی اضافه نمود: قیمت آجیل در برخی اقلام 50 درصد و در برخی دیگر 30 درصد کاهش دارد که به طور میانگین نرخ آجیل یلدای سال جاری نسبت به سال قبل 30 تا 35 درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه ستادان و آجیل فروشان گفت: تهیه آجیل شب یلدا سلیقه ای است و برخی ها برگه زردآلو، باسلوغ و نقل هم با آجیل مخلوط می نمایند و همین موضوع موجب تغییر قیمت آجیل می گردد.

ارغوان اضافه نمود: به علت سرمازدگی درختان بادام سال جاری نه تنها در همدان بلکه در تمام کشور این قلم آجیل وجود ندارد و بادام های موجود در بازار غیر ایرانی است.

وی درباره نرخ شیرینی شب یلدا نیز شرح داد: از سال گذشته تا به امروز افزایش قیمت در نرخ قنادی ها نداشته ایم و ثبات در بازار شیرینی همدان حاکم است.

رئیس اتحادیه قنادان و آجیل فروشان بابیان اینکه مواد اولیه شیرینی به وفور در اختیار قنادان قرارگرفته گفت: کمبودی در این زمینه وجود ندارد و هرگونه افزایش قیمت به بهانه شب یلدا تخلف محسوب می گردد. پرمصرف

به گفته وی شیرینی های کیلویی 15 تا 30 هزار تومان و کیک های یخچال، مغز دار و میوه ای از 20 تا 26 هزار تومان عرضه می گردد.

ارغوان با اشاره به این که نرخ 72 نوع شیرینی به صنوف قنادی ابلاغ شده است، تأکید کرد: 2 نرخ نامه باید در قنادی ها و جلوی دید مشتری نصب شده باشد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 36

به "کاهش قیمت آجیل در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت آجیل در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید