ورود معاون دادستان کل کشور به چالش رسوب کالا در بزرگترین بندر کشور

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، معاون قضایی دادستان کل کشور خواهان تسریع در معین تکلیف کالاهای اساسی تخلیه شده در بندر امام خمینی و کالاهای موجود در کشتی های کنار اسکله شد.

ورود معاون دادستان کل کشور به چالش رسوب کالا در بزرگترین بندر کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاون قضایی دادستان کل کشور در مبارزه با قاچاق و جرائم سازمان یافته طی نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان خواهان تسریع در مشخص تکلیف کالاهای اساسی تخلیه شده در بندر امام خمینی و کالاهای موجود در کشتی های کنار اسکله شد.

با توجه به حل نشدن مسائل حجم بالایی از کالاهای اساسی در گمرکات کشور و علی رغم دستورات صادره و پیگیری های لازم، گویا هنوز مسائل مربوط به رسوب کالا پابرجا است تا جایی که معاون قضایی دادستان کل کشور در مبارزه با قاچاق و جرائم سازمان یافته به این ماجرا ورود نموده و طی نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب مرکزی استان خوزستان خواهان اجرای نامه 269670/1400 مورخ 1400 معاون امور گمرکی گمرک ایران و تسریع در مشخص تکلیف کالاهای اساسی تخلیه شده در بندر امام خمینی و کالاهای موجود در کشتی های کنار اسکله در راستای تأمین نیازهای اساسی مردم شد.

ارونقی، معاون فنی گمرک کشور، اواخر اردیبهشت ماه، با تأکید بر اینکه بیش از 5.9 میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات وجود دارد، گفت: این کالاها عمدتاً 6 قلم کالای اساسی هستند که ارز ترجیحی دریافت می نمایند.

وی حدود یک ماه پیش هم گفته بود، طبق آنالیز های صورت پذیرفته موجودی 6 قلم کالای اساسی مشمول ارز ترجیحی 4200 تومانی شامل گندم، ذرت، جو، دانه های روغنی، کنجالۀ سویا و روغن خام در بنادر و گمرکات کشور معادل 4.154.980 تن برآورد شده است.

موجودی کالاهای اساسی مشمول ارز ترجیحی موجود در بندر امام خمینی برابر با 3.089.585 تن بوده و به عبارت دیگر بیش از 74 درصد کالاهای اساسی مشمول ارز ترجیحی در بندر امام خمینی دپو شده که متعلق به 50 واردنماینده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 1097

به "ورود معاون دادستان کل کشور به چالش رسوب کالا در بزرگترین بندر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود معاون دادستان کل کشور به چالش رسوب کالا در بزرگترین بندر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید