وانت بارهای شهری ساماندهی شده سهمیه سوخت مجزا می گیرند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: وانت بارهای شهری بنزینی ساماندهی شده دارای پروانه معتبر و اسناد حمل از ابتدای اسفندماه سال جاری از سهمیه سوخت مجزا برخوردار می شوند.

وانت بارهای شهری ساماندهی شده سهمیه سوخت مجزا می گیرند

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی از مهر، مهدی جمالی نژاد با بیان خبر فوق گفت: وانت بارهای بنزین سوز دارای پروانه فعالیت معتبر در سامانه مدیریت مرکزی حمل ونقل شهری که اطلاعات آنها توسط شهرداری ها و یا اتحادیه های صنفی مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت در سامانه فوق الذکر ثبت شده باشد، از اسفندماه 1398، از اعتبار ریالی سهمیه سوخت بنزین برخوردار می شوند.

وی اضافه نمود: این رقم برای خودروهای تک سوز کم مصرف و پرمصرف به ترتیب معادل 100 و 150 لیتر علاوه بر سهمیه واریز شده به کارت های سوخت آنها می باشد و همین میزان برای خودروهای دوگانه سوز به ترتیب معادل 90 و 130 لیتر خواهد بود.

جمالی نژاد بیان کرد: پیرو تصویب کارگروه مربوطه از ابتدای اسفند 1398، سهمیه واریز شده به کارت های سوخت وانت ها به رقم ابتدای طرح سهمیه بندی در انتهای آبان ماه 1398 بازمی گردد. به عبارت دیگر برای خودروهای کم مصرف و پرمصرف تک سوز به ترتیب 200 و 300 و برای دوگانه سوزهای کم مصرف و پرمصرف به ترتیب 60 و 120 لیتر واریز خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور درباره وانت بارهای پرتردد که نیازمند سوخت بیشتری از مقادیر گفته شده هستند بیان کرد: وانت بارهای دارای پروانه فعالیت معتبر، می توانند تا سقف 600 لیتر برای خودروهای پرمصرف و 400 لیتر برای کم مصرف از اعتبار سهمیه عملکردی برخوردار شوند.

وی اضافه نمود: شرط بهره مندی از این سهمیه ثبت پیمایش های پیروز صورت گرفته آنها به وسیله شرکت های هوشمند حمل بار دارای مجوز از وزارت صمت و شهرداری ها که اطلاعات آن برای این سازمان ارسال می گردد، است روش دیگر، ثبت ترددها به وسیله سامانه متمرکز باربرگ شهری به نشانی www.baarbag.ir خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح وجهی به حساب مالکان خودرو واریز نمی گردد، اضافه نمود: صرفاً اعتبار معین محاسبه شده برای هر خودرو به کارت بانکی مالک خودرو واریز می گردد که صرفاً در صندلی های سوخت بنزین و به منظور برداشت سوخت بنزین توسط همان خودرو قابل استفاده خواهد بود.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری کشور با تأکید به این نکته که مرجع رسمی ثبت اطلاعات ناوگان و رانندگان حمل ونقل شهری، سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل شهری به نشانی www.UTCMS.ir است، اظهار کرد: در صورت شناسایی هرگونه تخلف شهرداری ها و اتحادیه های صنفی و یا رانندگان و شرکت های خدمات هوشمند حمل بار که بر اساس بانک های داده ای موجود از جمله دوربین های شهری آنالیز می گردند، با متخلفین برابر مقررات و قوانین برخورد می گردد.و تمامی مسئولیت زیان وارده حاصل از تخصیص غیرصحیح سهمیه سوخت با شخص متخلف است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 198

به "وانت بارهای شهری ساماندهی شده سهمیه سوخت مجزا می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وانت بارهای شهری ساماندهی شده سهمیه سوخت مجزا می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید