نتایج بالینی مثبت در درمان کرونا در فرانسه

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، دانشمندان فرانسوی از نتایج مثبت پژوهش های بالینی در خصوص تأثیر ترکیب دو دارو برای درمان ویروس کرونا خبر دادند.

نتایج بالینی مثبت در درمان کرونا در فرانسه

به گزارش به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دانشمندان فرانسوی از نتایج مثبت پژوهش های بالینی در خصوص ترکیب دو داروی هیدروکسی کلوروکین و آزیترومایسین ضد ویروس جدید کرونا موسوم به کووید-19 خبر دادند.

طبق گزارش مجله International Journal of Antimicrobial Agents تا کنون هیچ داروی خاصی برای درمان ویروس کووید-19 وجود ندارد؛ اما شماری از آزمایش های بالینی برای معین شدن تأثیر دارو های کنونی بر ویروس کرونا انجام گرفته است.

بر پایه این گزارش، پژوش ها بر دو گونه دارو اجرا شده است؛ نخست دارو های وریدی است که فعالیتی گسترده علیه ویروس ها داشته و مانع تکثیر ویروس از طریق خاتمه دادن به کپی RNA می شود و دوم دارو های ضد مالاریا یعنی کلروکین و هیدروکسی کلروکین است.

بر پایه این گزارش، نتایج آزمایش بر 36 مریض که به این ویروس مبتلا بودند، حاکی از نتایجی مثبت بود.

در این آزمایش، بیماران به سه دسته تقسیم شدند. گروه نخست به خوردن آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت باکتریایی ادامه دادند. گروه دوم 200 میلی گرم سولفات هیدروکسی کلوروکین را سه بار در روز و به مدت 10 روز ادامه دادند. گروه سوم نیز علاوه بر هیدروکسی کلوروکین، روزانه 500 میلی گرم آزیترومایسین مصرف کردند.

در روز پنجم، آزمایش ها بر گروه دوم و سوم حاکی از نتایج مثبتی بود؛ یعنی تمامی بیماران این دو گروه که به کووید-19 مبتلا بودند، ظرف 5 روز درمان شدند.

دانشمندان می گویند با وجود انکه نمونه آماری آزمایش کوچک بوده و برای تأیید نتایج آن باید آزمایش های بالینی وسیعی صورت گیرد؛ اما نتایج بی نهایت امیدوار کننده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 301

به "نتایج بالینی مثبت در درمان کرونا در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج بالینی مثبت در درمان کرونا در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید