معاینه شهروندان در خانه ها در دستور کار نیست ، لازم به ایجاد مزاحمت برای مردم نیست

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، رئیس اداره مراقبت بیماری های مشترک بین انسان و حیوان با بیان این که معاینه شهروندان جلوی در منازل برای شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در دستور کار نیست، طرح بیماریابی خانه به خانه کروناویروس را تشریح کرد.

معاینه شهروندان در خانه ها در دستور کار نیست ، لازم به ایجاد مزاحمت برای مردم نیست

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلا در زمین شیب دار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، چند روز پیش اخباری از قول وزیر بهداشت منتشر شد مبنی بر این که برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا به درب منازل تمامی شهروندان مراجعه خواهیم کرد. موضوعی که به دلیل آسیب زا بودن طرح موجب واکنش و مخالفت بسیاری از شهروندان و رسانه ها نهاده شد.

اکنون حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت بیماری های مشترک بین انسان و حیوان به ایلنا گفته که اجرای طرح بیماریابی خانه به خانه کروناویروس اینگونه نخواهد بود که تیم مذکور به درِ خانه تک تک شهروندان مراجعه کند.

عرفانی اضافه کرد: این پتانسیل بالفعل شده است، اما اینکه تیم ها وارد عمل شوند و با مراجعه به درِ خانه ها، معاینه شهروندان را انجام دهند، چنین دستور کاری نه بوده و نیست. تا زمانی که ضرورت نداشته باشد، ما به این اقدام متوسل نمی شویم.

وی اضافه کرد: یکی از نگرانی ها این است که امکان دارد ویروس توسط همین تیم ها منتشر گردد. در شرایط کنونی لازم به ایجاد مزاحمت برای مردم نیست. تنها در موارد ضروری که ممکن است، پیش آید و پیگیری در منازل لازم باشد، اگر ظرفیت کادر درمانی جوابگو نبود، از این ظرفیت استفاده می کنیم.

رئیس اداره مراقبت بیماری های مشترک بین انسان و حیوان در پاسخ به این پرسش که به طور معین چه زمانی از این تیم ها استفاده می گردد، اعلام کرد: این به آمار شیوع بستگی دارد. ما سناریوهای مختلفی پیش رو داریم. باید تا حدی که امکان افزایش ابتلای جمعیت وجود دارد، پیش بینی های لازم هم انجام گیرد. باید این نیروها سازمان دهی شوند که خوشبختانه مراحل اولیه آن اجرا شده است.

عرفانی در رابطه با اظهارنظر معاون سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه میل به همکاری از سوی پزشکان حاضر در مطب ها ابراز شده است، اما منوط به تامین پوشش با ایمنی بالا و امکاناتی برای جلوگیری از انتقال بیماری است، اظهار کرد: باید پرسید منظور از لباس ایمنی بالا چه تجهیزاتی است؟ بنده خودم پزشکی هستم که مطب دارم. در مطب خودم معاینه بیمار انجام می دهم و البته نیازی ندارم که لباس فضائی داشته باشم تا از ابتلای خودم جلوگیری کنم. ما پزشکان ضروری است بیماری را بشناسیم و به تناسب آن اصول ایمنی را رعایت کنیم.

این مسئول گفت: انتقال ویروس کرونا به وسیله قطرات تنفسی اتفاق می افتد. پزشک برای تشخیص آن دسته از بیماری هایی که ذرات تنفسی ایجاد می نمایند، باید اقدام حفاظتی استاندارد مربوطه را رعایت کند. با هر مسئله ای باید به تناسب خود آن مقابله کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 134

به "معاینه شهروندان در خانه ها در دستور کار نیست ، لازم به ایجاد مزاحمت برای مردم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاینه شهروندان در خانه ها در دستور کار نیست ، لازم به ایجاد مزاحمت برای مردم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید