محرز: حال 56 داوطلب تزریق کننده واکسن ایرانی کرونا خوب است

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت با بیان اینکه فاز اول مطالعات بالینی یعنی مصون بودن واکسن را پشت سر گذاشتیم و دو نوبت تزریق روی 56 انجام شد و عارضه مهمی نداشتیم گفت: حال همه داوطلبان خوب است.

محرز: حال 56 داوطلب تزریق کننده واکسن ایرانی کرونا خوب است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مینو محرز در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه برایم جای افتخار دارد که با طی مراحل مطالعات بالینی، واکسن سازی بعد از سال ها در کشور رنگ دیگری به خود می گیرد و دیگر احتیاجی به کشور های بیگانه نداریم، گفت: امیدوارم چند وقت دیگر این خبر خوب را با خوشحالی بعد از طی مراحل مطالعاتی واکسن به مردم اعلام کنم.

وی اضافه کرد: فاز اول یعنی مصون بودن واکسن را پشت سر گذاشتیم و دو نوبت تزریق روی 56 انجام شد و عارضه مهمی نداشتیم. حال همه آن ها خوب است و خیلی خوشحالیم که بعد از سال ها چنین برنامه ای راه افتاده و داوطلبان هم رضایت داشتند.

محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت با اشاره به اینکه 50 سال است طبابت و کار علمی انجام میدهم و از رعایت اصول و استاندارد های بین المللی که در آنالیز بالینی واکسن صورت می گیرد خوشحالم، گفت: اینجا هستم که پس از آنالیز مراحل کارآزمایی بالینی به مردم بگویم با خیال راحت واکسن را بزنید که هم تاثیر دارد و هم ضرر ندارد.

محرز درباره هزینه تمام شده واکسن کووایران برکت گفت: در یک پاندمی، کشور ها موظف هستند واکسن رایگان در اختیار دهند. در همه جای جهان کشور ها موظفند این واکسن را تهیه و مجانی در اختیار مردم قرار دهند.

وی درباره تفاوت واکسن کووایران برکت و واکسن کووپارس گفت: واکسن کووایران ویروس ضعیف شده است که سابقه طولانی در تهیه این نوع واکسن ها وجود دارد. واکسن کووپارس اینگونه است که آنتی ژن را از ویروس چینی آورده اند. البته هنوز سازنده جزئیات کاملی را نگفته است.

محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت با بیان اینکه واکسن کووایران برکت روی ویروس انگلیسی موثر است تاکید نمود که این بیماری را نباید آسان گرفت. اگر ستاد پروتکل می دهد باید ضمانت اجرایی داشته باشند. سختگیری ها بسیار ضروری است و اگر مراقب نباشیم ویروس های جهش یافته وارد و شیوع می یابند.

وی اضافه کرد: از اول هم گفتم یک سری پروتکل گذاشته اید و اموزش داده اید و اگر مردم رعایت نمیکنند باید جریمه شوند. باید سختگیری کرد تا واکسن هم بیاید.

محرز درباره علت دیر ساخته شدن واکسن در ایران گفت: باور نمی کنید با وجود تحریم ها مقدمات ساخت واکسن با چه شرایطی فراهم و زیربنا ها آماده شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 924

به "محرز: حال 56 داوطلب تزریق کننده واکسن ایرانی کرونا خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرز: حال 56 داوطلب تزریق کننده واکسن ایرانی کرونا خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید