لیبی، تسلط نیروهای حفتر بر شهر سرت

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، نیروهای خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش لیبی که مورد حمایت کامل امارات و عربستان است، از تسلط بر کل شهر سرت خبر دادند.

لیبی، تسلط نیروهای حفتر بر شهر سرت

به گزارش گروه بین الملل مجله دانلود و سرگرمی به نقل از روسیاالیوم، گروه موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش این کشور بیان کرد که شهر سرت را به طور کامل به کنترل خود در آورده است.

نیروهای حفتر پیش از این اعلام نموده بودند که منطقه بوهادی و پایگاه القرضابیه در شهر سرت را به کنترل خود در آورده و در حال پیشروی به سمت مرکز سرت هستند.

و خبر دیگر اینکه الجزایر بیان کرد که حمله نیروهای حفتر به دانشکده نظامی در طرابلس پایتخت لیبی را به شدت محکوم می نماید.

الجزایر همچنین بر مخالفت خود با دخالت خارجی در لیبی تاکید نمود.

از سوی دیگر قیس سعید رئیس جمهور تونس و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان درباره تازه ترین تحولات منطقه و بین الملل به ویژه تحولات لیبی کردند.

دو طرف در این تماس تلفنی بر ضرورت حل صلح آمیز بحران لیبی و شرکت همه طرف های ذیربط از جمله تونس در فرایند حل بحران تاکید نمودند.

از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی در سال 2011، این کشور به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است.

ژنرال بازنشسته ارتش لیبی خلیفه حفتر که کنترل شرق کشور را بر عهده دارد، مورد حمایت بعضی طرف های منطقه ای و بین المللی از جمله مصر و فرانسه است. وی طی چند ماه گذشته بارها کوشش نموده است به وسیله لشکرکشی طرابلس را به سیطره خود درآورد و این در حالی است که حملات حفتر تا به امروز نتیجه ای به جز کشته شدن شهفرایندان لیبی و آواره شدن هزاران نفر از آنها نداشته است.دولت وفاق ملی نیز که مورد پذیرش بین المللی قرار گرفته، تحت ریاست فائز السراج عمل نموده و کنترل غرب لیبی را در دست دارد و نیروهای این دولت با حملات حفتر مقابله نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 92

به "لیبی، تسلط نیروهای حفتر بر شهر سرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، تسلط نیروهای حفتر بر شهر سرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید