علت افزایش قیمت جوجه یک روزه چیست؟

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه علت افزایش قیمت آن را افزایش تقاضای جوجه گوشتی برای تامین مرغ شب عید اعلام نمود.

علت افزایش قیمت جوجه یک روزه چیست؟

محمدرضا صدیق پور در گفت وگو با مجله دانلود و سرگرمی، با بیان اینکه طبق سنوات گذشته افزایش تقاضای جوجه گوشتی برای تامین مرغ شب عید از 15 دی ماه تا 20 بهمن هر سال اتفاق می افتد، اظهار کرد: سال جاری با پیش بینی فراوری 130 میلیون جوجه در دی ماه و 140 میلیون در بهمن ماه نسبت به عدد 121 میلیون جوجه در مدت مشابه سال گذشته، حدود 10 تا 15 درصد اضافه فراوری جوجه داشته ایم و جای هیچگونه نگرانی در تامین جوجه گوشتی مرغداران وجود ندارد و باید به افزایش فراوری مرغ حاصل از این جوجه فراوری شده توجه داشت.

وی ادامه داد: برای کنترل مدیریت فراوری و تقاضا ابزاری وجود دارد، به طوری که انجمن جوجه یک روزه و اتحادیه سراسری مرغ گوشتی بایستی میزان فراوری را برنامه ریزی نمایند و توانایی کنترل تقاضای جوجه ریزی مرغداران گوشتی با رعایت فواصل جوجه ریزی را داشته باشند. در این میان می بایست از این ابزار برای مدیریت تقاضا بهتر استفاده می شد تا شرایط کنونی که موجبات افزایش تقاضا و در نهایت افزیش قیمت را در بر داشته، بهتر مدیریت می شد.

دبیر انجمن فراورینمایندگان جوجه یک روزه اضافه نمود: انجمن جوجه یک روزه طی مکاتبات متعدد آمادگی خود را به تشکلهای مربوطه برای برون رفت از شرایط ناپایدار فعلی اعلام نموده است تا جوجه فراوریی در شرایط عادی و مدیریت شده در اختیار واحدهای مرغ گوشتی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال کوشش خود را برای تداوم و ثبات فراوری و قیمت در طول سال انجام دادیم، بطوریکه قیمت جوجه یک روزه ابتدا توسط انجمن حدود 3000 تومان و قیمت اعلامی توسط تنظیم بازار 2550 تومان اعلام شد، که نسبت به قیمت 2450 تومان سال گذشته، حدود 5 درصد رشد در نظر گرفته شد. البته انجمن به این قیمت اعتراض داشت.

صدیق پور توضیح داد: ابتدای سال با افزایش فراوری جوجه یک روزه و عدم جذب در بازار حدود 5 ماه، جوجه با میانگین قیمت 1500 تومان فروخته شد که با فراوری 600 میلیون جوجه در ابتدای سال فراورینمایندگان جوجه یک روزه بالغ بر 700 میلیارد تومان زیان کردند.

وی در انتها گفت: امیدواریم با تعامل و برنامه ریزی و حضور موثر تشکل های مرغداران گوشتی و انجمن جوجه یک روزه در مراکز تصمیم گیر و ستاد تنظیم بازار به ثبات فراوری و پایداری قیمت یاری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 109

به "علت افزایش قیمت جوجه یک روزه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت افزایش قیمت جوجه یک روزه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید