دریافت مالیات از خانه های خالی در سال 99

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که آیا با وضع مالیات از خانه های خالی از سکنه موافق هستید؟ گفت: در قانون مالیات های مستقیم، اخذ مالیات قانون است و در اختیار ما نیست. در بسیاری از کشورها برای خانه های خالی از سکنه مالیات وضع می نمایند تا سرمایه ها راکد نماند.

دریافت مالیات از خانه های خالی در سال 99

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

محمد اسلامی صبح امروز در گفت وگوی زنده در شبکه دو سیما ادامه داد: تکلیف وزارت راه و شهرسازی این بود که سامانه ملی املاک و اسکان را راه اندازی کند که بهمن ماه سال گذشته این سامانه را راه اندازی کردیم و دیتابیس هایی برای شناسایی خانه های خالی از سکنه ایجاد شد.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: به هرحال این اخذ مالیات می تواند موجب تحرک در بخش مسکن گردد و این واحدها می تواند به بخش اجاره مسکن و یا برای فروش به بازار مسکن تزریق گردد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که چه تفاوتی میان طرح اقدام ملی مسکن و طرح مسکن مهر است گفت: مسکن ملی و مسکن مهر ریشه در تکلیف قانونی دارند و این تکلیف همانا فراهم کردن شرایط برای خانه دار شدن مردم است.

وی ادامه داد: در هر دوره ای دولت ها طرح هایی را مطرح می نمایند و ما در این دوره با تجربه ای که از مسکن مهر داشتیم تا موتور محرکه آن مردم باشند و دولت تسهیل گر باشد. پس مردم با سلایق خود پیشبرد برنامه اقدام ملی مسکن باشند.

اسلامی گفت: ما زمین را در نقاطی انتخاب کردیم تا از امکانات شهری برخوردار باشند، پس تفاوتی که در طرح اقدام ملی مسکن بود این بود که مثل مسکن مهر هرجایی که شد مسکن نسازیم.

وی با اشاره به اینکه هنوز هم در مسکن مهر ما با فاقد متقاضی روبرو هستیم گفت: در ثبت نام مسکن ملی ما محدودیت دهکی برای ثبت نام نداریم، اما باید ثبت نام نمایندگان شرایط متأهل بودن، نداشتن مسکن، عدم استفاده از امکانات دولتی و پنج سال سکونت را دارا باشند.

اسلامی تأکید کرد: در طرح اقدام ملی مسکن در بسیاری از شهرها زمین را آماده کردیم و به گروهی زمین را واگذار می کنیم و پروژه های بزرگ را به سازنده های بزرگ واگذار می کنیم.

وی با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن ریزش حدود 50 درصدی داشتیم گفت: در ماه جاری ثبت نامی های مسکن ملی مشخص تکلیف می شوند، اما متقاضیانی که به روش پیامک ثبت نام نموده اند، در اردیبهشت ماه مشخص تکلیف خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال گذشته 778 دستگاه انواع ناوگان فعلی فراوری داخل وارد شبکه شد، گفت: برنامه ریزی کردیم در سال جهش فراوری این رقم به 2000 دستگاه انواع ناوگان ریلی برسد.

وزیر راه و شهرسازی امروز در برنامه زنده تلویزیونی گفت: از همه فعالان بخش حمل ونقل در این شرایط شیوع کرونا قدردانی می کنیم، خصوصاً رانندگان اتوبوس و کامیون، خلبانان، ملوانان و همه فعالان بخش حمل ونقل که با جان فشانی در این بخش خدمت می نمایند.

صف کامیون ها در بنادر برای بارگیری کالاهای اساسی

وی ادامه داد: امروز همه بنادر ما مملو از بار است و کامیون ها در بنادر برای بارگیری کالاهای اساسی در صف هستند.

وی با بیان اینکه جاده باید از قابلیت اعتماد بالا برخوردار باشد، تا راننده درست رانندگی کند، گفت: بیش از 85 درصد حوادث رانندگی ناشی از خواب آلودگی عدم رعایت قوانین و مقررات و خستگی است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال های 98 و 99 رفع نقاط پرحادثه دنبال شد و می گردد گفت: پیش ازاین پلیس 240 نقطه پرحادثه را شناسایی و به ما معرفی کرد تا نواقص آن را رفع کنیم که دراین باره در سال 98 تعداد 200 نقطه شد و تا امروز طبق اظهار پلیس نقطه پرحادثه رفع نشده و آشکار نشده نداریم.

اسلامی اعلام کرد: سال گذشته 732 کیلومتر بزرگراه به بزرگراه ها اضافه نمودیم و سال جاری نیز همین میزان بزرگراه را به بزرگراه های کشور اضافه می گردد.

وی با بیان اینکه ساخت آزادراه و خطوط ریلی در سال 99 نیز دنبال می گردد گفت: دولت در دو سال اخیر 5 استان کشور را به شبکه ریلی متصل کرد.

اسلامی اضافه نمود: 580 کیلومتر آزادراه به آزادراه های کشور اضافه می کنیم، ضمن آنکه سال جاری نوسازی ناوگان کامیونی و اتوبوسی با حمایت سازمان برنامه وبودجه دنبال می گردد.

کاهش 76 درصدی تعداد مسافران نوروزی

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به کاهش سفرها به دلیل شیوع کرونا از 25 اسفند 98 تا 11 فروردین 99 ازنظر تعداد سفر با کاهش 70 درصدی ازنظر تعداد مسافر با کاهش 76 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بودیم.

اسلامی گفت: سال گذشته در جلسه ای با حضور رئیس جمهور درباره اقدامات توسعه ای در روستاها مباحثی مطرح شد و آنجا به رئیس جمهور قول دادیم تا خاتمه سال 98 میزان 2 هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت راه های روستایی کشور اضافه گردد که تا شب عید هزار و 550 کیلومتر راه روستایی آسفالت ساخته شد.

اسلامی اظهار کرد: در سال گذشته برای اولین بار در یک سال 778 دستگاه انواع ناوگان ریلی فراوری داخل تحویل شرکت های ریلی شد.

وی گفت: روز 12 فروردین 99 نیز در جلسه ای که در دفتر رئیس سازمان برنامه وبودجه درباره جهت فراوری داشتیم اعلام کردیم که این رقم 778 دستگاه انواع ناوگان ریلی در سال قبل و در سال 99 به 2 هزار دستگاه افزایش می یابد.

اسلامی اضافه نمود: در این راستا باید از منابع بخش خصوصی تسهیلات صندوق توسعه در تبصره 18 و مساعدت وزارت راه و شهرسازی استفاده گردد و 16 شرکت ریلی در بار و مسافر با 11 شرکت سازنده انواع ناوگان ریلی ارتباط مناسب داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروتکل های وزارت بهداشت در حمل ونقل عمومی و در خاتمهه ها، ایستگاه های راه آهن، بنادر و فرودگاه ها اجرا می گردد، گفت: در کنار ضدعفونی انواع ناوگان شامل هواپیما، کشتی، قطار و اتوبوس حتی چمدان های مسافران ضدعفونی می گردد.

اسلامی تأکید کرد: در این مدت نیازهای فوری وزارت بهداشت به وسیله پرواز به کشورهای آسیایی و اروپایی با پروازهای اختصاصی محقق شد.

اسلامی اضافه نمود: 47 پرواز اختصاصی بحث کرونا انجام دادیم همچنین مسافران را که در کشورهای دیگر به دلیل توقف پروازها مانده بودند به کشور برگردانیم.

اسلامی اظهار کرد: از زمانی که شهر ووهان چین به قرنطینه رفت یعنی اواسط بهمن ماه، ما مقررات غربالگری مسافران در ورودی و خروجی ها، ضدعفونی وسایل حمل ونقل حمل و وسایل به کار گرفته شده در فرودگاه ها، راه آهن، بنادر و خاتمهه ها را دنبال کردیم و زمانی که اولین نمونه کرونا در اواخر بهمن و اوایل اسفند در کشور پیاده شد نسبت به پیاده سازی این پروتکل های وزارت بهداشت اقدام کردیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 197

به "دریافت مالیات از خانه های خالی در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت مالیات از خانه های خالی در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید