خبرنگاران 11 پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام تعلیق و ابطال شد

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، ایلام - خبرنگاران - مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای امسال تا به امروز براساس آنالیز های اجرا شده روی نتایج حاصل از بازرسی، نمونه برداری و آزمون واحدهای تولیدی 11 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان تعلیق یا ابطال شده است.

خبرنگاران 11 پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام تعلیق و ابطال شد

مهناز همتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: پیگیری نکردن واحد تولیدی برای تمدید پروانه، تعطیلی، غیبرطرفال بودن واحدها و رعایت نکردن استانداردهای اجباری تولیدات و خدمات ارائه شده از جمله عوامل تعلیق و ابطال این پروانه ها به شمار می رود.

وی افزود: واحدهای تولیدی که پروانه آنها تعلیق شده حداکثر سه ماه فرصت دارند که نسبت به برطرف نواقص و احراز شرایط استاندارد اقدام و در غیر اینصورت پروانه آنها ابطال می گردد.

مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: همچنین در این مدت(ابتدای امسال تا کنون) 10 واحد تولیدی استان پیروز به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران شدند.

همتی تاکید نمود: این پروانه ها برای صنایع ساختمانی، صنایع غذایی و بسته بندی سلولزی صادر و در این مدت 2 پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز تمدید شده است.

وی با بیان اینکه شرایط صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد نسبت به گذشته تسهیل شده اما نظارت و بازرسی ها تشدید یافته است، افزود: کارشناسان این اداره کل به همراه نیروهای بخش خصوصی طرف قرارداد به صورت مستمر واحدهای تولیدی و خدماتی را زیرنظر دارند و رعایت استانداردها را پیگیری می نمایند.

مدیرکل استاندارد ایلام با اشاره به عملکرد این اداره کل در سایر بخش های مختلف در استان گفت: از ابتدای امسال تا کنون تعداد 890 فقره بازرسی و 124 فقره نمونه برداری از واحدهای تولیدی و مراکز عرضه استان توسط کارشناسان این اداره کل اجرا شده است.

126 واحد تولیدی فعال استان زیر پوشش اداره کل استاندارد ایلام قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 601

به "خبرنگاران 11 پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام تعلیق و ابطال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 11 پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام تعلیق و ابطال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید