خبرنگاران پیشنهاد طرح فاصله گذاری هوشمند از سوی هلال احمر خوزستان

به گزارش مجله دانلود و سرگرمی، اهواز - خبرنگاران - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و ایجاد قرارگاه شناسایی افراد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در این شرایط ضروری است.

خبرنگاران پیشنهاد طرح فاصله گذاری هوشمند از سوی هلال احمر خوزستان

علی خدادادی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران خاطرنشان کرد: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند می تواند مسائل معیشتی مردم ناشی از تعطیلی کسب و کارها به دلیل شیوع ویروس کرونا را کاهش دهد.

وی گفت: در این طرح دستورالعمل هایی برای فعالیت برخی مشاغل در هر استان تعیین می شود تا در این شرایط بحرانی مشاغل مختلف امکان شروع به کار را داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: برخی افراد که شغل آن ها در این ایام تعطیل شده با مشکل روبرو هستند، به این منظور پیشنهاد می شود در روزهای آینده با لحاظ کنترل شرایط انتقال بیماری و در نظر دریافت مسائل معیشتی و تعطیلی مشاغل مختلف ،طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند به اجرا درآید .

خدادادی افزود: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند با کارشناسی لازم می تواند راهگشای شرایط این روزهای کشور باشد.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد می شود قرارگاهی برای شناسایی افراد آسیب دیده از این بحران تشکیل شود، بسیاری از کارگران روز مزد در این ایام که مشاغل تعطیل شده اند با مسائل زیادی روبرو شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: کشورهای دیگر در این شرایط ناشی از کرونا بودجه زیادی به اقتصاد خود تزریق کرده اند اما در کشور ما با توجه به تحریم و شرایط سختی که وجود دارد شاید دولت در تنگنا باشد اما بنا است تا اقداماتی در این راستا صورت گیرد.

خدادادی گفت: خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه ها برای مقابله با ویروس کرونا انجام گرفته و به یاری خدا نتایج مطلوبی را در آینده خواهیم داشت.

وی با اشاره به کاهش 80درصدی تردد در استان خوزستان گفت: نیاز به تلاش جدی و همکاری تمام آحاد مردم برای مقابله با انتشار ویروس کرونا همچنان لازم است، اگر تنها20درصد جامعه تلاشی برای کنترل شیوع این ویروس نداشته باشند و به نکات بهداشتی توجه نکنند مشکل کرونا حل نخواهد شد.

جمعیت هلال احمر با شیوع ویروس کرونا در استان خوزستان به عنوان تعیین وزارت بهداشت در کنار دانشگاه های علوم پزشکی فعالیت دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dnl4all.ir شناسه مطلب: 323

به "خبرنگاران پیشنهاد طرح فاصله گذاری هوشمند از سوی هلال احمر خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشنهاد طرح فاصله گذاری هوشمند از سوی هلال احمر خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید